Gwiazdy

Karolina Gorczyca od roku nie kupuje chleba. "Wypracowałam metodę szybkiego pieczenia"

Gwiazdy

Karolina Gorczyca od roku nie kupuje chleba. "Wypracowałam metodę szybkiego pieczenia"

Karolina Gorczyca przyznała, że przez pandemię przestała chodzić do piekarni i postanowiła sama piec chleb w domowych warunkach. Do czego jeszcze skłoniła ją sytuacja epidemiczna w kraju?

Karolina Gorczyca piecze chleb

Już niedługo zobaczymy Karolinę Gorczycę w 2. sezonie serialu "Szadź" na platformie Player i w TVN. Aktorka opowiedziała nam o tym, jak wpłynęła na nią pandemia. Okazuje się, że od roku nie kupiła chleba w sklepie, bo… sama go wypieka.

W domowej piekarni Karoliny Gorczycy powstają chleby żytnie, orkiszowe, owsiane, gryczane, pszenne. - Mój syn nie zna smaku innego pieczywa. Córka już prawie nie pamięta – wskazuje aktorka. - Wypiekanie chleba stało się właściwie moim weekendowym rytuałem, który bardzo sobie cenię. Im jestem starsza tym bardziej odczuwam jego prawie symboliczne znaczenie – dodaje.

Co ciekawe, Gorczyca piecze chleb, ale sama go nie je. – Mocno ograniczyłam spożywanie chleba, z różnych powodów – wyjaśnia. A jak w ogóle zaczął się proces wypiekania chleba w domu? 

– W zeszłym roku nastąpiła pandemia i chyba wszyscy nie wiedzieliśmy, co właściwie się dzieje, co nas czeka i czym to w ogóle jest, więc żeby ograniczyć kontakty z ludźmi, m.in. w sklepach, a wiadomo, że piekarnie wtedy były przeludnione, (…) stwierdziłam, że to nie jest problem, żebym sama ten chleb piekła – opowiedziała nam aktorka i zdradziła, że wypracowała już metodę szybkiego pieczenia. Swój przepis na chleb razowy żytnio – orkiszowy na zakwasie Karolina Gorczyca opublikowała jakiś czas temu na swoim profilu na Instagramie.

Nie tylko chleb

Oprócz pieczenia chleba, w czasie pandemii Karolina Gorczyca rozpoczęła też uprawę własnego ogrodu warzywnego. – Teraz wiosną znowu będę chciała z nim wystartować – zapowiedziała aktorka.

Co jeszcze nam powiedziała? Zobacz wideo powyżej.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0