Horoskop

Jęczmienna Pełnia Księżyca - osoby spod tych znaków zodiaku czekają trudne chwile

Merkurja

Fot. East News

Horoskop

Jęczmienna Pełnia Księżyca - osoby spod tych znaków zodiaku czekają trudne chwile

Merkurja

Fot. East News

Trzeciego sierpnia na wieczornym niebie będzie można podziwiać przepiękną, letnią Pełnię Księżyca. Co przyniesie dla naszego zdrowia i samopoczucia? Które ze znaków zodiaków czeka powodzenie w najbliższych dniach?

Sierpniowy Księżyc przyświeca mocno i ułatwia prace w polu, dlatego nie dziwi, że zarówno w naszej kulturze, jak i na innych kontynentach ludowa nazwa tej pełni nawiązuje do zbiorów i plonów. W Ameryce pełnia ta zwana jest więc Pełnią Zielonego Ziarna, Kukurydzianym Księżycem, bądź Księżycem Jesiotrów. W bliższych nam, europejskich rejonach, w sierpniu dojrzewa jęczmień i dlatego przyświecający w tym miesiącu na niebie Księżyc zwany jest Jęczmiennym Księżycem, ale również Księżycem Błyskawic - z uwagi na częste w sierpniu burze.

Jęczmienna Pełnia Księżyca - wpływ na zdrowie i samopoczucie

Jęczmienny Księżyc wypada w tym roku w znaku Wodnika, który w tradycyjnej astrologii jest związany z układem nerwowym oraz przewodzeniem elektrycznym.

Kłopoty mogą nam sprawić różnego rodzaju sprzęty, odmawiać posłuszeństwa piloty do bram wjazdowych i zawieszać się laptopy. Będziemy czuć się wewnętrznie podładowani i gromadzić napięcie emocjonalne.

Niełatwo przyjdzie sen, a osoby z kłopotami o podłożu psychicznym i neurologicznym doznają znacznego nasilenia objawów.

Srebrny Glob w pełnej krasie w znaku Wodnika zachęcać będzie do nagłych zrywów, wykonywania nieprzewidzianych ruchów, walki o reformy, nagłej potrzeby wolności oraz obsesji na punkcie własnej przestrzeni.

Z negatywnych stron tej pełni możemy podkreślić, że walka z urojonymi ograniczeniami przynosi czasami więcej szkody niż pożytku, a zrywanie związków, bo ktoś zagarnia nam przestrzeń, która powinna być wspólna, nie wychodzi w dłuższej perspektywie na dobre.

Najbliższe dni nie będą łatwe dla par z dłuższym stażem, ponieważ mogą nagromadzić się u nich poczucie domniemanych krzywd.

Wewnętrzny niepokój, bóle głowy, zwiększone ciśnienie krwi oraz stany podwyższonej nerwowości i bezsenność - takie doznania będą nam towarzyszyć jeszcze kilka dni po uściśleniu się pełni.

Jęczmienna Pełnia Księżyca - wpływ na znaki zodiaku

Jęczmienna Pełnia Księżyca da najwięcej korzyści Bliźniętom i Wagom, które dostaną szansę zawodową, umili czas Baranom i Strzelcom, które znajdą się w doborowym towarzystwie.

Księżyc utrudni życie Bykom i Skorpionom, które poczują się sfrustrowane i oszukane oraz Rakom, które nie będą mogły wytrzymać same ze sobą z uwagi na lęki.

Lwy nie powinny się martwić, to jest ich miesiąc i dostaną to czego chcą od losu. Ryby, Koziorożce i Panny muszą skupić się na liczeniu finansów i planowaniu nadchodzącego budżetu. Najwięcej napięcia spotka Wodniki, ponieważ to jest pełnia w ich znaku i to właśnie dla nich niebo przygotowało najwięcej niespodzianek, niekoniecznie pożądanych.

Pomimo trudnych stanów emocjonalnych, warto załagodzić stres i skupić się na pięknym, wieczornym niebie. Ponieważ najprawdopodobniej nie będziemy mogli usnąć, nocne obserwacje nie powinny sprawiać problemu. Jest co oglądać, ponieważ tarcza naszego naturalnego satelity będzie znajdować się w niewielkiej odległości od świecącego wyjątkowo mocno Jowisza i wyraźnego Saturna, co może cieszyć oko, ponieważ nie jest to częsty widok.

Cudownych obserwacji i umiaru w wakacyjnych rewolucjach życzy Internautom Astrolog Merkurja.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.


>>> Zobacz także:

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka, opis, mocne i słabe strony Lwa

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Sen o wężu może wróżyć przyszłość? Jakie znaczenie wąż ma w senniku?

Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0