Jazda na suwak i korytarz życia wkrótce staną się obowiązkowe. Nadchodzi duża zmiana w przepisach drogowych.  Wszystko ma na celu wdrożyć praktyki poprawiające bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu.

Jazda na suwak i korytarz życia - zmiany w przepisach drogowych

Projekt zmian ustawy „Prawo o ruchu drogowym” ma wejść w życie od 1 października 2019. Zmiany będą regulowały kwestię korytarzy życia, które staną się obowiązkowe. Od października na drogach 2-pasmowych kierowcy będą mieli obowiązek zjechać do boku, zostawiając środek służbom ratunkowym. Na szerszych drogach korytarz życia ma być tworzony pomiędzy skrajnym lewym pasem i sąsiadującym z nim środkowym. Korytarz życia to gwarancja sprawnego dotarcia służ ratunkowych do wypadku.

Więcej:

Jazda na suwak: zniweluje korki?

Kolejna zmiana obowiązkowa jazda na suwak. Do tej pory był to tylko uprzejmy zwyczaj, polegający na tym, że gdy droga się zwęża oba pasy jadą dalej naprzemiennie. Jedno auto z pasa, który ciągnie się dalej, jedno z kończącego się i tak do skutku. Od 1 października opisana zasada postępowania przy 2 liniach aut łączących się w jedną staje się obowiązkiem. Kierowcy muszą wpuścić po jednym samochodzie z kończącego się pasa.


Zobacz film: Absurdy drogowe w Polsce. Źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
90
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0