Styl Życia

Jakie są uroki życia pod miastem?

Styl Życia

Jakie są uroki życia pod miastem?

Karolina i Mariusz Jaroszewscy mieszkali przez kilka lat pod miastem. Dwa lata temu wrócili do Płocka. Jak wspominają czas spędzony na wsi?

Uroki życia na wsi

Karolina i Mariusz Jaroszewscy są małżeństwem od 15 lat i mają trójkę dzieci. Teraz mieszkają w Płocku, ale kilka lat temu kupili swój wymarzony dom na wsi. 25 km od miejskiego zgiełku, w malowniczym miejscu - w lesie, nad jeziorem. Sprzedali mieszkanie w mieście i wyprowadzili się na wieś.

To był czas beztroski. Na tamten czas to było nam bardzo potrzebne. Wiejski klimat dobrze wpływa na rozwój małego dziecka.

- przyznaje Karolina.

Doszły nam zupełnie inne obowiązki, zwłaszcza zimą, między innymi odśnieżanie, bo nie można wyjechać.

-dodaje Mariusz.

Dzieci wspominają, że zimą musiały wstawać dużo wcześniej, by dojechać do szkoły.

Karolina i Mariusz każdego wieczoru musieli dokładnie zaplanować kolejny dzień. Kto zawodzi maluchy do szkoły i przedszkola, kto je odbiera i zawodzi na zajęcia dodatkowe. Przez dojazdy rodzina spędzała bardzo dużo czasu w samochodzie. To był jeden z powodów, dla których dwa lata temu ponownie wrócili do miasta.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
25.06.2020
Emililja
U mnie może nie wiejski klimat ale sama natura, las i jezioro, do tego obszar natura. 3 lata temu przeprowadziłąm się z mężem i rodzinką, 2 dzieci do Rozarium Tuchomskiego, Tokary, pod 3miastem. Jest inaczej, zupełnie niż w mieście, ale moim zdaniem lepiej. Na pewno takie uroki zycia poza duzym miastem nie są dla każdego, ale na takim etapie, jak my jesteśmy z mężem i dzieciakami, to super decyzja, żeby jednak mieć kawalek swojej ziemi.