Styl Życia

Jaki jest współczesny macho? Macho-instrukcja obsługi

Styl Życia

Jaki jest współczesny macho? Macho-instrukcja obsługi

W książce „Macho, instrukcja obsługi” Andrzej Gryżewski, seksuolog, wspólnie z Arturem Górskim, wyśmiewają mężczyzn - macho. Ten typ mężczyzn często przekracza już granice śmieszności i staje się żenujący. O tym, kim jest współczesny macho w studiu Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z seksuologiem oraz Joanną Przetakiewicz.

Kim jest współczesny macho?

Jak zaznaczył seksuolog, postawa macho to odpowiedź na kryzys męskości. Faceci nie wiedzą, kim są, więc wkładają maskę. Dla macho najważniejsza jest gra pozorów. Dba, by zewnętrzny wizerunek był bez skazy, uwodzi gadką i bajerami, stroszy pióropusz.

Jak dodała Joanna Przetakiewicz:

Macho to wielka fasada, ukrywanie wad, braków. Kryzys męskości i wzrost siły kobiet uważam, że zmiótł macho z piedestału.

Seksuolog dodaje:

Pierwsze, co robi macho, gdy wchodzi do mojego gabinetu, to rzuca kluczykami luksusowego samochodu. Co z tego, że samochód jest w leasingu. Macho musi zaznaczyć teren, pokazać mi, z kim mam do czynienia. Na kolejnych sesjach spytam go, dlaczego rzucał tymi kluczykami. Na ogół odpowie, że chciał mi zaimponować.

Macho swoim zachowaniem chce przede wszystkim nakarmić własne ego, ale też choćby dla podrywu.

Wiele kobiet łapie się na tanie triki i wierzy w zmyślone historie. Po prostu czasem trudno od razu się zorientować, że ma się do czynienia z pozerem i manipulantem.

- zaznaczył seksuolog.

Zdaniem Joanny Przetakiewicz, niezależność kobiet spowodowała, że tylko słabe i zagubione kobiety spojrzą na takiego macho.

Kobieta, która chce mieć w mężczyźnie partnera i wsparcie to raczej szybko zorientuje się z kim ma do czynienia.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
25.08.2019
Twoj nick
zakompleksiony. Instrukcja Obsługi: zostawic.