Trendy modowe

Jak zakładać komin? Z czym warto nosić ten dodatek?

komin

Fot. JNemchinova/ Getty Images

Trendy modowe

Jak zakładać komin? Z czym warto nosić ten dodatek?

komin

Fot. JNemchinova/ Getty Images

Sposobów na to, jak nosić komin, jest wiele, tak samo, jak metod na to, jak go wiązać. Z pewnością jednak żaden ze sposobów zakładania nie jest trudny, a sam komin może być niezwykle ciekawym dodatkiem do stylizacji, nie tylko tej zimowej.

Zależnie od wybranego komina, można zakładać go zarówno zamiast szalika w mroźne dni, jak i jako niezwykle elegancki dodatek np. do jesiennych czy wiosennych stylizacji. Jest on również niezwykle uniwersalny i może np. zastąpić czapkę czy kaptur. Jak nosić komin i jak go wiązać?

Jak wiązać szal komin?

Sposób na to, jak zakładać komin, będzie zależeć przede wszystkim od pożądanego efektu oraz rodzaju komina. Niektóre z nich są bowiem bardzo wąskie, przez co nie dają zbyt dużego pola do popisu, jednak z drugiej strony są niewymagające. Wystarczy tylko naciągnąć je na szyję przez głowę. To znacznie szybsze i łatwiejsze nawet od zakładania zwykłego szalika. Co więcej, w przeciwieństwie do szalika, komin można dodatkowo naciągnąć na głowę, uzyskując w ten sposób okrycie pełniące funkcję czapki czy kaptura. W ten sposób bardzo często noszone są kominy męskie, chociaż i damskie są też tak zakładane.

Drugi typ komina jest znacznie dłuższy. Jak wiązać taki komin? Aby uzyskać efekt podobny do tego, jaki daje szalik, wystarczy tylko założyć komin na szyję, po czym skrzyżować pas materiału po prawej i lewej stronie i ponownie przełożyć przez głowę. Czynność tę należy powtarzać do momentu, w którym komin będzie opleciony w sposób, jaki odpowiada noszącej go osobie. Może być ciaśniejszy, dzięki czemu doskonale ochroni przed zimnem, lub luźniejszy i nieco nonszalancki, co doda szyku i wyrazu stylizacji. Niektóre kominy można też zakładać bez ich oplątywania wokół szyi, pozostawiając je tak, aby przypominały ponczo.

Szukając swojego sposobu na to, jak założyć komin na szyję, warto pamiętać, aby zawsze starannie go ułożyć. Naciągnięty niechlujnie z pewnością nie będzie się prezentować dobrze.

Jak nosić komin do kurtki z kapturem?

Ciepłe kurtki z kapturem wciąż są najpopularniejszym okryciem zimowym zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego warto wiedzieć, jak wiązać komin tak, aby pasował do całej stylizacji. Przede wszystkim należy pamiętać, aby przylegał on do karku, ukryty pod kapturem. Nałożenie go od zewnętrznej strony nie tylko nie wygląda dobrze, lecz także nie jest szczególnie funkcjonalne. W razie większego chłodu, a przede wszystkim śniegu czy wiatru, komin stanowi doskonałą ochronę właśnie schowany pod kapturem, dotykając głowy. Jego część można jednak wypuścić z przodu, aby stanowił część dekoracyjną stylizacji. Dotyczy to oczywiście większych kominów. Tych węższych, przypominających kołnierz od golfa, nie będzie po prostu widać. W przypadku tych drugich można jedynie lekko rozpiąć suwak pod brodą, aby zaprezentować swój modny dodatek. Znaczenie ma również design komina, który powinien korespondować z kurtką szczególnie pod względem materiału. W kwestii koloru nie jest to jednak tak oczywiste. Można dobrać komin pod kolor pozostałych akcesoriów lub stworzyć z jego pomocą wyrazisty akcent. Zwykle nie zaleca się zakładania komina pod kolor kurtki, nie będzie on bowiem odpowiednio wyeksponowany.

Jak nosić szal komin do płaszcza?

Płaszcze nie są strojem szczególnie popularnym zimą, chociaż wciąż są obecne w najzimniejszej porze roku. Bardzo często można je też spotkać jesienią czy wiosną. To, jak wiązać szal komin do płaszcza, zależeć będzie od pory roku. Zimą bardzo dobrze sprawdzi się zwykły, naciągany komin golf, którego dolną część należy schować pod okryciem wierzchnim. Inaczej może to jednak wyglądać w przypadku szerszych kominów. Wtedy najlepiej jest zakładać je w sposób, który dobrze je zaprezentuje, czyli wyłożyć je na kołnierz płaszcza. Oczywiście to rozwiązanie najlepiej sprawdzi się właśnie wiosną i jesienią. Zimą jak najbardziej można zawiązać komin ciaśniej, aby uniknąć dostania się pod niego zimnego powietrza czy śniegu. Bardzo ważne jest również, aby przy luźnym wiązaniu komina nie zasłaniać ozdobnych klap płaszcza, co mogłoby zepsuć cały efekt.

Zakładając komin do płaszcza, warto zastanowić się też nad dobraniem odpowiedniego designu. W tym wypadku, tak samo, jak przy kurtkach z kapturem, kolor może być kontrastowy bądź stonowany i korespondować z innymi akcesoriami, zależnie od charakteru stylizacji. Całości powinien odpowiadać również materiał wykonania komina. Płaszcze wełniane doskonale korespondować będą z tradycyjną włóczką, natomiast te z gładkich materiałów z kominem o podobnej strukturze. Lekkie płaszcze wiosenne powinno się natomiast nosić z kominami z lekkich materiałów przypominających jedwab, ewentualnie nieco cięższych, np. włókien bambusowych.

Sposób na to, jak zakładać i jak wiązać komin, zależy od wielu czynników. Najważniejsze, aby znaleźć metodę idealną dla siebie, która zapewni nie tylko wygodę noszenia, lecz także odpowiedni wygląd.

Zobacz także:

Pomarańczowy najmodniejszym kolorem przyszłego sezonu. Stylistka radzi, jak go nosić

Modne plecaki na każdą okazję. Stylistka: "Są super alternatywą dla torebek"

Ogród świateł - jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można się poczuć jak Alicja w Krainie Czarów

Zobacz wideo: Co było modne w 2005 r.

Co sądzisz o tym artykule?
46
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0