Włosy

Jak z brunetki zrobić blondynkę?

Włosy

Jak z brunetki zrobić blondynkę?

Ostatnio Marta Gąska zmieniła kolor włosów z ciemnych na blond. Jak z brunetki zrobić blondynkę? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali makijażystka Marta Gąska i fryzjer Bartek Janusz. 

Każda kobieta może być blond?

Jak przyznał fryzjer gwiazd, każda pani powinna chociaż raz w życiu skusić się na metamorfozę i zafarbować włosy na kolor blond. To najlepszy sposób, aby sprawdzić, jak czujemy się w jasnych kolorach. Mimo tego, że włosy blond może mieć każdy, nie każdemu będzie to pasowało. Ponadto należy liczyć się z tym, że po farbowaniu nasze włosy będą potrzebowały dużo większej pielęgnacji.

Czy każde włosy się nadają na zmianę na blond?

Z każdych włosów można wydobyć blond. W przypadku brunetek i szatynek będzie to dłuższy proces, włosy trzeba rozjaśniać stopniowo. Sytuacja może być też trudna u posiadaczek włosów cienkich i łamiących. Blond wymaga dużo pielęgnacji.

Nigdy nie robimy tego samodzielnie w domu, bo takie zabawy to katastrofa. Nie raz miałem takie klientki. – powiedział fryzjer.

Każdej kobiecie dobrze jest w blondzie?

Dobrze dobrany odcień to pierwszy krok do sukcesu. Nie jest to jednak proste. Odcieni blondu mamy wiele – ciemny blond, ciemna góra i rozjaśnione końcówki, platynowy blond, a niekoniecznie cały jeden kolor, jak myśli większość. Dobrze dobrany kolor, sprawiający wrażenie naturalnego, zawsze będzie dobrze wyglądał. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
94
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0