Horoskop

Jak sennik interpretuje sny, w których pojawiają się stopy?

stopy

Willie B. Thomas/Getty Images

Horoskop

Jak sennik interpretuje sny, w których pojawiają się stopy?

stopy

Willie B. Thomas/Getty Images

Stopy stanowią oparcie dla naszego ciała, są podporą i pozwalają nam pokonywać wiele kilometrów każdego dnia. Są zatem dla ważne dla każdego z nas. Nie dziwi więc fakt, że sennik zawiera wiele haseł, które dokładnie wyjaśniają sny ze stopami w roli głównej.

Zazwyczaj stopy pojawiające się we śnie kojarzone są ze stabilnością życiową i wartościami, jakie ceni sobie osoba śniąca. Jednak w czasie marzeń sennych mogą pojawić się stopy zabrudzone lub zranione – jak wówczas interpretować taki sen? Czy stopy pojawiające się we śnie to według sennika dobry czy zły zwiastun? Czego można się spodziewać, gdy we śnie pojawią się bose stopy?

Sen o stopach – jakie jest jego ogólne znaczenie?

Sen, w którym pojawiają się stopy, odnosi się przede wszystkim do ścieżki życia, po której kroczymy. Jest metaforą bezpieczeństwa, ale i aktywności, jaką się prowadzi na co dzień. Marzenia senne, w których pojawiają się stopy w różnych kontekstach, mogą też odnosić się do wartości i zasad, którymi śniący chce się kierować. Co ciekawe, niekiedy wskazuje się również na to, że stopa może nawiązywać do marzeń i potrzeb seksualnych. Taką interpretację snu można znaleźć między innymi w naukach Zygmunta Freuda. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak w wielu innych przypadkach, tak i przy interpretacji snu o stopach należy przede wszystkim brać pod uwagę to, w jakim kontekście pojawiają się w marzeniu sennym. Dla prawidłowego odczytania przesłania, jakie niesie ze sobą sen, należy też brać pod uwagę sytuację życiową, w której znajduje się śniący. Jest to ważne, gdyż to właśnie ona może oddziaływać na podświadomość i powodować pojawianie się konkretnych motywów we śnie.

Co oznacza sen, w którym pojawiają się brudne stopy?

Sny o stopach często kojarzone są także ze zdrowiem osoby śniącej. Może to być spowodowane nawiązaniem do refleksologii, czyli terapii polegającej na uciskaniu na stopach różnych punktów, które mają odpowiadać poszczególnym organom. Czy zatem sen o stopach zwiastuje dobre zdrowie, czy raczej zapowiada chorobę? Jak się okazuje, marzenia senne, w których pojawiają się brudne stopy, mogą być zapowiedzią choroby, która nadejdzie w najbliższym czasie, ale jeszcze nie daje o sobie wyraźnie znać. Co ciekawe, brudne stopy według sennika mistycznego i arabskiego mogą oznaczać również wrogość wobec osoby śniącej. Natomiast sen o brudnych stopach według sennika egipskiego wskazuje, że pojawiające się we śnie brudne stopy to symbol wyrzutów sumienia.

Sennik – co oznaczają bose stopy?

We śnie mogą pojawić się również bose stopy. Sennik podaje kilka haseł nawiązujących do tego motywu. Same bose stopy mogą oznaczać utratę gruntu pod nogami w prawdziwym życiu. Nawiązywać może to do cięższych chwil, powodujących załamanie, po którym konieczne będzie odzyskanie równowagi. Zupełnie inna jest interpretacja snu, w którym myje się czyjeś bose stopy. Ma to wskazywać na to, że śniący czuje szacunek i pokorę dla osoby, której we śnie myje stopy.

Co oznacza sen o rannej stopie?

Sennik zawiera też hasło – rana na stopie. Sen ten może być różnie interpretowany. Przykładowo klasyczny sennik podaje, że jest to nawiązanie do ideałów, które nie sprawdziły się w życiu. Natomiast sennik arabski wskazuje, że takie marzenie senne może być ostrzeżeniem przed nieostrożnym postępowaniem, które może skutkować niepożądanymi efektami. Z kolei w senniku egipskim znajduje się informacja o tym, że zranione stopy są odzwierciedleniem tego, co nęka śniącego – jego smutków i trosk.

Sennik – co oznaczają odciski na stopach?

Kiedy na stopie pojawia się odcisk, nie jest to nic przyjemnego. Powoduje on bowiem ból i dyskomfort w czasie chodzenia. Jednak, gdy we śnie ujrzy się odcisk na stopie, można się cieszyć. Dlaczego? Taki sen zwiastuje powodzenie w interesach. Dlatego też, jeżeli śniący stoi przed ważnymi zmianami czy dużą inwestycją, może być pewien, że jego działania się powiodą.

Mycie stóp – jakie znaczenie ma taki sen?

Wyżej wspomniano o myciu komuś stóp. We śnie można zobaczyć też, jak samemu sobie myje się stopy. Może to wówczas oznaczać fakt, że osoba śniąca potrzebuje oczyszczenia w którymś z aspektów swojego życia, a także niezadowolenie z niego. Mycie stóp we śnie może być też odebrane jako odcięcie się od dotychczasowych problemów.

Nieco inną interpretację snu o myciu nóg przedstawia sennik arabski. Według niego taki sen może być zapowiedzią tego, że to, co złe, się niedługo skończy. A jeżeli osoba śniąca szuka drogi do wyznaczonego sobie celu, oznacza to, że powinna kontynuować działania, które już rozpoczęła, gdyż pozwolą jej odnieść sukces.

Zobacz także:

Sennik – jak interpretować sny, w których pojawia się studnia?

Sen o prezydencie – co oznacza i jak interpretuje go sennik?

Czy w senniku nauczyciel to ostrzeżenie przed bolesną lekcją?

Co sądzisz o tym artykule?
59
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0