Ogród

Huśtawka ogrodowa handmade. Jak wykonać ją krok po kroku?

Ogród

Huśtawka ogrodowa handmade. Jak wykonać ją krok po kroku?

Na dworze robi się coraz cieplej, a do wakacji zostało zaledwie kilka tygodni. To idealny czas, aby zadbać o rozrywkę naszych dzieci. Złota rączka, Wiesiek Skiba pokazał nam, jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową. Jesteście gotowi? To nic trudnego. 

Zabawa dla dzieci i dorosłych 

Huśtawka ogrodowa to frajda dla całej rodziny. Cieszy maluchy i rodziców, którzy chociaż na chwilę mogą wrócić do czasów dzieciństwa. Można wykonać ją samodzielnie. Od czego zacząć?

Przede wszystkim do zbudowania prostej i bezpiecznej huśtawki będą nam potrzebne:

  • 5 x belka drewniana 250 cm o średnicy 10 cm,
  • deska sosnowa heblowana 2,4x14,5x200 cm,
  • lina pleciona 15 m,
  • łącznik zwany trójnogiem,
  • 2 x kausza do liny,                                                                    
  • 2 x zacisk do liny,                                                       
  • zestaw montażowy.                    

Drewniane belki wsadzamy w łączniki, a następnie przytwierdzamy wkrętarką. Skręconą huśtawkę odwracamy pionowo i przytwierdzamy specjalnymi kotwami do ziemi.

Do wykonania huśtawki niezbędne będą nam także dwie heblowane deski. Na ich końcach wiercimy równomiernie po dwie dziury na stronę, a następnie przeciągamy przez nie sznurek i robimy supeł. Na końcówkach sznura, który będzie zawieszony na drewnianych belach, zamieszczamy specjalny zacisk do liny.

Jak byśmy mieli sam sznurek, on mógłby się przedrzeć. Zastosowaliśmy metalowy element, aby zabezpieczać sznurek. Teraz huśtawka po zawieszeniu będzie bezpieczna 

 - powiedział Wiesiek Skiba. 

Jak dbać i przechowywać huśtawkę?

Tak złożona huśtawka nadaje się do użytku na długie lata. Pamiętajmy jednak, że nasze dzieło warto zabezpieczyć przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Po skręceniu należy pomalować ją farbą, a na zimę rozkręcać i przechowywać w pomieszczeniu.

Ile kosztuje wykonanie własnoręcznie huśtawki? Cena wszystkich niezbędnych elementów, dzięki którym złożymy podwójną huśtawkę, zamyka się w granicach 550 zł.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0