Wiesiek Skiba

  Na dworze robi się coraz cieplej, a do wakacji zostało zaledwie kilka tygodni. To idealny czas, aby zadbać o rozrywkę naszych dzieci. Złota rączka, Wiesiek Skiba pokazał nam, jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową. Jesteście gotowi? To nic trudnego.

  Malowanie płytek to szybki i prosty sposób na odświeżenie ceramiki. Jak odświeżyć łazienkę lub kuchnie nie narażając się na duże koszty? Czasami wystarczy ... pomalować płytki! W Dzień Dobry TVN Wiesiek Skiba pokazał jak to dobrze zrobić. Czy wszystkie płytki nadają się do malowania i czy da się potem usunąć z nich farbę?

  W dzisiejszych czasach nie można ot tak kupić farby niebieskiej, czerwonej, czy białej. Da się za to kupić na przykład "białego delfina", "antyczny marmur", "rajską plażę", "potęgę zmierzchu" i "drzewo cynamonowe". Jak się połapać w nowych pomysłach "brand fashion paint color managerów"? Próbował to zrobić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Udało mu się? Pomagał mu w tym tata Chajzer.

  Walka o główną nagrodę w programie "Dom Marzeń" trwa. Tym razem uczestnicy programu zabrali się za idealną jadalnię. Jak przebiegały prace? Zobaczcie, co w kwestii kładzenia płytek doradził uczestnikom Wiesiek Skiba. A ile miejsca należy zostawić na przejście między krzesłami a ścianą?

  Urlop można spędzić we własnym ogrodzie. Warto go przed tym przygotować do lata. Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pokazał, jak zawiesić hamak, zamontować ławeczkę i oświetlenie w ogrodzie.

  Do Wiesława Skiby zgłosił się właściciel spod warszawskiego Legionowa, by Wiesiek położył u niego w łazience hydroizolację. Zobaczcie, krok po kroku, jak to zrobił nasz ekspert.

  Do Wieśka "Złotej Rączki" Skiby zadzwoniła właścicielka pewnego domu pod Warszawą. Poprosiła go o położenie płytek w łazience. Jakich narzędzi potrzebował do wykonania tej pracy? Czy właścicielka była zadowolona z efektu? Dowiedzieliśmy się również, kiedy nakłada się fugę.

  Listwy między dwoma powierzchniami podłogowymi często się niszczą ze względy na to, że po nich chodzimy. Jak je zmienić, nie niszcząc jednocześnie płytek ani paneli? "Złota Rączka" Wiesiek Skiba pokazał, jakich narzędzi należy użyć.

  W kolejnym odcinku "Drobnych remontów z Wieśkiem" nasza złota rączka pokazuje, jak fachowo nałożyć na ścianę tynk mozaikowy. O czym należy pamiętać nakładając taki tynk? Czym jest marmolit? Ile kosztuje tynkowanie jednej ściany? Zobaczcie!

  Dziś Wiesiek "Złota rączka" Skiba pokazał nam co zrobić gdy, w wyniku osiadania budynku, pojawi nam się szpara przy podłodze. Jak prawidłowo wymienić silikonowe uszczelnienie? Zobaczcie.

  Tym razem Wiesiek "Złota rączka" Skiba pojechał do Czechowa, aby u jednej z tamtejszych mieszkanek zamontować lampki ledowe. Jakich narzędzi potrzebował do tego?

  Jak złożyć plac zabaw, który będzie bezpieczny dla dzieci? Wiesiek "Złota Rączka" Skiba zmontował plac zabaw i powiedział, dlaczego tak ważne jest czytanie instrukcji.

  Jak odróżnić drzwi prawe od drzwi lewych? Na co zwrócić uwagę podczas kupna? Zobaczcie, jak "złota rączka" Wiesiek Skiba wymienia drzwi.

  Tym razem Wiesiek "Złota rączka" Skiba wymieniał zlewozmywak w mieszkaniu Pani Anety. Zobaczcie, jakich narzędzi potrzebował do tego i jaki był efekt końcowy jego pracy. Dowiedzieliśmy się również na co zwracać uwagę przy zakupie zlewu.

  Tym razem Wiesław Skiba musiał się zmierzyć z uszkodzonym gniazdkiem elektrycznym. Zobaczcie, jak nasza "złota rączka" poradziła sobie z tym zadaniem!

  Jednej z mieszkanek Krakowa brudziła się ściana w przedpokoju. Postanowiła położyć na nią tapetę. Z pomocą przyszedł jej Wiesiek "Złota Rączka" Skiba. Jakich narzędzi potrzebował do położenia tapety?

  Nasza złota rączka, Wiesiek Skiba, radzi jak zamontować listwy przypodłogowe. Po co montuje się takie listwy? Ile kosztuje listwa przypodłogowa, a ile jej montaż? Zobaczcie!

  Na antenę TVN wraca program Dom Marzeń. Kiedy będziemy mogli zobaczyć drugą edycję? Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w programie? W jakim miejscu powstanie dom? Czy będzie duży? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak zapytał o to prowadzącą program Ulę Chincz, Wieśka Skibę i architekta Hernana Gomeza.

  Tym razem Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pokazał widzom Dzień Dobry TVN, jak kładzie się panele podłogowe. Jakie narzędzia były mu do tego potrzebne? Jak ułożyć panele, aby optycznie wydłużyć pokój?

  Dziś Wiesiek Skiba pokazał nam jak prawidłowo zainstalować lampę zewnętrzną w domu. Na co zwracać uwagę przy zakupie i przy instalacji nowego oświetlenia? Zobaczcie!

  Tym razem Wisiek "Złota Rączka" Skiba pokazał, jak naprawić pękniętą ścianę z płyt gipsowo-kartonowych bez wzywania ekipy remontowej. Czego potrzebował do usunięcia usterki?

  W Kielcach odbył się trening, który miał na celu udowodnić, że praca na budowie nie należy do lekkich. Wziął w nim udział reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jak mu poszło? Dokończył trening? Zobaczcie, jak wygląda budowlana rozgrzewka.

  Tym razem Wiesiek Skiba dostał zlecenie od dziennikarki Uli Chincz, z którą postawił jeden dom. Teraz u Uli trzeba było powiesić kokon do bujania dla Rysia, syna Uli. Zobaczcie, gdzie najlepiej zawiesić taki bujany kokon i jak go zamontować. Ile czasu zajęło to naszej "złotej rączce"?

  Każdy musi coś kiedyś wyremontować. I wtedy zaczyna się horror. Nagle okazuje się, że na wymarzoną wannę trzeba czekać miesiąc, ekipa remontowa się ociąga, a nowy żyrandol spadł prosto na świeżo polakierowany parkiet. Jak zachować zimną krew i nie dać się zwariować podczas remontu? W Dzień Dobry TVN Wiesiek "Złota Rączka" Skiba i dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska udzielili kilku fachowych rad. Podobno podstawą sukcesu jest planowanie oraz spory zapas pieniędzy, czasu i materiałów...

  Z twojego prysznica leci tylko lód albo wrzątek? A może ze słuchawki po kropelce sączy się woda? Nasza "złota rączka" Wiesiek Skiba pokazał, jak wymienić baterię prysznicową (UWAGA: poradę można zastosować do każdego rodzaju kranu).

  Mistrz Świata w siatkówce Andrzej Wrona szukał dla siebie nowego lokum. Powód? Remont łazienki w jego mieszkaniu. Przygarnęła go dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy Andrzej sprawdził się w roli współlokatora? Dostosował się do dwóch zasad panujących w domu Uli? Dał radę "wybiegać" wyścigowego psa Chinczów? ;)

  Jak i czym zamaskować rury w łazience? Sprawą zajął się Wiesiek "Złota Rączka" Skiba.

  Tym razem nasza "złota rączka" Wiesiek Skiba pokazuje, jak ze starego obrazu zrobić lustro w stylu vintage. Zobaczcie, jakie to proste!

  Do Wieśka Skiby zadzwoniła właściciela piekarnika, w którym - nawet po włączeniu - panuje absolutna ciemność. Okazało się, że wypaliła się żarówka. Zobaczcie, jak nasza Złota Rączka poradziła sobie z tym zadaniem.

  Brak kotary prysznicowej sprawiał, że po każdej kąpieli łazienka stawała się mokra, śliska i przez to niebezpieczna. Wiesiek "Złota rączka" Skiba postanowił rozwiązać ten problem. Zobaczcie jak mu poszło.