Horoskop

Przed nami bardzo trudny i wymagający emocjonalnie miesiąc. Horoskop na lipiec 2019

Lipcowe niebo zaćmienie księżyca

fot. JohannesBluemel Photography/Getty Images

Horoskop

Przed nami bardzo trudny i wymagający emocjonalnie miesiąc. Horoskop na lipiec 2019

Lipcowe niebo zaćmienie księżyca

fot. JohannesBluemel Photography/Getty Images

Rozpoczął się siódmy miesiąc roku i jak zawsze będziemy się musieli zmierzyć z jego energią.W ciągu najbliższych tygodni na niebie wydarzy się wiele i nie będą to lekkie aspekty.Już teraz lepiej przygotować się na wewnętrzne remanenty, trudne rozmowy z rodziną i powroty do nierozwiązanych kwestii z przeszłości.

Nazwa miesiąca w językach słowiańskich wzięła się od kwitnących w tym okresie lipowych drzew, których kojące i prozdrowotne właściwości są znane od wieków. Lipa ma działanie uspokajające, wyciszające a przebywanie w jej energii i cieniu dodaje zdrowia i siły.

Lipiec zachęca nas do wejrzenia w siebie, zastanowienia się nad tym, co jest naprawdę ważne i wsłuchania się w wewnętrzny głos.

To siódmy miesiąc roku i wibracja tej cyfry również przyświeca wewnętrznym poszukiwaniom, rozwojowi duchowemu, kierowaniu się do świata emocji. Ten okres pobudza potrzebę analizowania przeszłości, omawiania relacji z najbliższą rodziną oraz każe poszukiwać rozwiązania starych tajemnic.

Energia lipca

Nawet jeśli wybieramy się na dalekie wojaże, to będą one spędzane w gronie najbliższych, albo staną się wycieczkami w celu poszukiwaniu duchowego sensu życia i odnalezienia tego, co naprawdę ważne.

Energia lipca jak żadnego innego miesiąca w roku jest związana z mocą Księżyca. To właśnie teraz na niebie włada znak Raka, który podlega pieczy Srebrnego Globu. Dlatego też lipcowe zjawiska z Księżycem w tle, mają tak wielką moc. W miesiącu, który właśnie się rozpoczął, będziemy doświadczać, aż dwóch wydarzeń w których Srebrny Glob odegra główną rolę.

Czekają nas dwa potężne zaćmienia!

Pierwsze zaćmienie z udziałem Księżyca, to całkowite zaćmienie Słońca w znaku Raka.

Tego fascynującego zjawiska nie będzie można oglądać z terenu Polski, ale mieszkańcy wysp na Oceanie Spokojnym, Ameryki Południowej oraz części Stanów Zjednoczonych będą mogli je podziwiać. Odbędzie się ono w nocy z drugiego na trzeciego lipca.

Zaćmienie Słońca w jedenastym stopniu znaku Raka poruszy w nas potrzebę powrotu do traum z przeszłości, oraz da szansę na zrozumienie istoty problemu i wyleczenie go. Będziemy mogli prowadzić z najbliższymi trudne i bolesne rozmowy, odczuwać brak bezpieczeństwa, rozdrapywać rany po raz kolejny. Na szczęście później możliwe jest prawdziwe pojednanie.

To dobry moment, aby myśleć o tym, żeby osiąść gdzieś na stałe, wybrać sobie miejsce do życia.

Drugie zaćmienie to zaćmienie Księżyca w dwudziestym piątym stopniu znaku Koziorożca. Będzie ono miało miejsce wieczorem i w nocy szesnastego lipca. Będzie to długie i intensywne zjawisko astronomiczne, które rozpocznie się delikatnie już od godziny 18.42 i nie będziemy potrzebowali do obserwowania go żadnego specjalistycznego sprzętu.

Częściowe zaćmienie naszego naturalnego satelity, będzie można podziwiać z terenu Polski, jeśli tylko chmury nam w tym nie przeszkodzą, aż do godziny 23.00. Wpływ tego zaćmienia będzie uderzał przede wszystkim w nasze życiowe cele i priorytety. Zaczniemy się zastanawiać czy praca, którą wykonujemy naprawdę ma sens i nas satysfakcjonuje. Czego tak naprawdę pragniemy zawodowo, co jest rzeczywistą pasją i wartością?

Walka o marzenia i psikusy w podróżach

Pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Koziorożca pobudzą do walki o zrealizowanie swoich celów i marzeń. Po powrocie z urlopu będzie możliwa bardzo trudna rozmowa z szefem, dotycząca obowiązków i podwyżki. To, co zostało ci zabrane, możesz odzyskać jeśli tylko zdecydujesz się na zaznaczenie swojej przestrzeni i konfrontację, nie tylko w miejscu pracy.

Dodatkowo lipcowe niebo okrasi ten wymagający czas wejściem Merkurego w ruch retrogradacyjny (od 8.07), która może w znaczący sposób utrudniać komunikację oraz robić psikusy w podróżach.

23 lipca Słońce wkroczy do znaku Lwa i te trudne wycieczki w przeszłość oraz energie pchające do konfrontacji trochę odpuszczą.

  • W tym miesiącu na spotkanie z przeznaczeniem ruszą przede wszystkim Raki i Koziorożce, ale niełatwo będą mieć również Barany, Wagi oraz Lwy.
  • Można powiedzieć, że lipcowe zaćmienia dadzą szansę wszystkim przedstawicielom zodiaku na zweryfikowanie swoich postaw życiowych i ułożenie sobie hierarchii wartości na nowo.

Tegoroczny lipiec będzie czasem bardzo silnej wewnętrznej przemiany. Jeżeli czujemy, że emocje są zbyt silne, że nie radzimy sobie z ich transformacją, poprosimy kogoś bliskiego, aby nas wysłuchał. Powierzenie swojego problemu lub sekretu komuś zaufanemu pozwoli na łatwiejsze uporanie się z napięciami.

Powodzenia!

Astrolog Merkurja

Merkurja na Facebooku

www.merkurja.com

Zobacz także:

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko? 

Panowie uchodzą za wiecznych ,,Piotrusiów Panów”, a panie za trzpiotki. Jaka jest prawda o Bliźniętach?


Co sądzisz o tym artykule?
11
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0