Gwiazdy

Hanna Dunowska nie żyje. Aktorka miała 60 lat

Zapalone świeczki

Fot. GettyImages / Alfira Poyarkova

Gwiazdy

Hanna Dunowska nie żyje. Aktorka miała 60 lat

Zapalone świeczki

Fot. GettyImages / Alfira Poyarkova

Wczoraj zmarła Hanna Dunowska. Oficjalnej przyczyny śmierci nie podano. Aktorka i psychoterapeutka kilka lat temu zmagała się z nowotworem piersi.

Nie żyje Hanna Dunowska

Wczoraj, w czwartek 1 sierpnia, zmarła Hanna Dunowska. Aktorka filmowa, teatralna i serialowa miała 60 lat. Informację o śmierci aktorki podał serwis Filmpolski.pl. Kilka lat temu zmagała się z chorobą nowotworową piersi.

Hanna Dunowska pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1982.

W latach 1984-90 była aktorką Teatru Narodowego, a następnie, do 1992 r. , Teatru Północnego w Warszawie. Na ekranie debiutowała jeszcze w czasie studiów, w 1980 r., główną rolą kobiecą w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa.

Hanna Dunowska miała dwójkę dzieci, syna i córkę. Kiedy kilka lat temu pokonała nowotwór piersi, ukończyła psychoterapię w Instytucie Psychologii Procesu oraz studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W ostatnich latach życia pracowała jako psychoterapeuta w Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany”. Hanna Dunowska była również działaczką w Centrum Praw Kobiet.

źródło: (PAP)

Zobacz też:

Zobacz film: Profilaktyczna mastektomia. Czy jest w Polsce możliwa? Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
74
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0