Gwiazdy

Gwiazdy na premierze filmu "Pan T"

Gwiazdy

Gwiazdy na premierze filmu "Pan T"

Agnieszka Jastrzębska wybrała się na uroczystą premierę nagradzanego na wielu festiwalach filmowych filmu „Pan T”. We wtorek w studiu Dzień Dobry TVN zdała relacje z wydarzenia. 

W poniedziałek 16 grudnia odbyła się premiera filmu Marcina Krzyształowicza „Pan T”. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Paweł Wilczak. W produkcji udział wzięli również Katarzyna Warnke, Jacek Braciak czy Wojciech Mecwaldowski.

„Pan T” – nagrody

Film Marcina Krzyształowicza "Pan T." został wyróżniony na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską. Nagrodę otrzymał Sebastian Stankiewicz. Produkcję wyróżniono także na festiwalu Camerimage - "Pan T." otrzymał Złotą Żabę i został uznany za najlepszy film.

Paweł Wilczak jako główny bohater

Aktor powraca w wielkim stylu. W filmie „Pan T” Paweł Wilczak zagrał główną rolę. Co o tym myśli sam aktor?

Znikąd nie wróciłem, zawsze byłem pod ręką, ale wielkie szczęście i cudowna sytuacja, że Marcin dał mi taką możliwość przebywania w takiej rzeczywistości i zrobienia takiej historii. To przyszło do mnie w momencie, kiedy chciałem zapomnieć o sobie w wymiarze pewnej ekspresji. To był duży luksus, że mogłem wskoczyć w taką wodę.

Paweł Wilczak długo przygotowywał się do roli. Jego postawa zrobiła jednak wrażenie. Aktor na potrzeby produkcji schudł 12 kg. Co o filmie myślą inni aktorzy?

Myślę, że to jest film z fantazją. Przypomina mi troszeczkę kino Felliniego. Przyglądamy się artyście i patrzymy na świat jego oczami.

- przyznała Katarzyna Warnke.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
21.12.2019
Gabi
Paweł Wilczak powrócił na duży ekran w wielkim stylu. Dostojny i elegancki. Jeszcze 4 dni i obejrzę całość a nie tylko fragmenty na Youtubie ;)
18.12.2019
Danka
Na pewno przypomina to kino Felliniego :) polecam wszystkim fanom, bardzo klimatyczny :)
17.12.2019
dorota
Jestem pozytywnie zaskoczona,że wspominacie o filmie, który może być dobrą alternatywą na spędzenie świąt. Paweł Wilczak w świetnej formie.