Gwiazdy

Gwiazdy na premierze filmu "Pan T"

Agnieszka Jastrzębska wybrała się na uroczystą premierę nagradzanego na wielu festiwalach filmowych filmu „Pan T”. We wtorek w studiu Dzień Dobry TVN zdała relacje z wydarzenia. 

W poniedziałek 16 grudnia odbyła się premiera filmu Marcina Krzyształowicza „Pan T”. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Paweł Wilczak. W produkcji udział wzięli również Katarzyna Warnke, Jacek Braciak czy Wojciech Mecwaldowski.

„Pan T” – nagrody

Film Marcina Krzyształowicza "Pan T." został wyróżniony na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską. Nagrodę otrzymał Sebastian Stankiewicz. Produkcję wyróżniono także na festiwalu Camerimage - "Pan T." otrzymał Złotą Żabę i został uznany za najlepszy film.

Paweł Wilczak jako główny bohater

Aktor powraca w wielkim stylu. W filmie „Pan T” Paweł Wilczak zagrał główną rolę. Co o tym myśli sam aktor?

Znikąd nie wróciłem, zawsze byłem pod ręką, ale wielkie szczęście i cudowna sytuacja, że Marcin dał mi taką możliwość przebywania w takiej rzeczywistości i zrobienia takiej historii. To przyszło do mnie w momencie, kiedy chciałem zapomnieć o sobie w wymiarze pewnej ekspresji. To był duży luksus, że mogłem wskoczyć w taką wodę.

Paweł Wilczak długo przygotowywał się do roli. Jego postawa zrobiła jednak wrażenie. Aktor na potrzeby produkcji schudł 12 kg. Co o filmie myślą inni aktorzy?

Myślę, że to jest film z fantazją. Przypomina mi troszeczkę kino Felliniego. Przyglądamy się artyście i patrzymy na świat jego oczami.

- przyznała Katarzyna Warnke.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
21.12.2019
Gabi
Paweł Wilczak powrócił na duży ekran w wielkim stylu. Dostojny i elegancki. Jeszcze 4 dni i obejrzę całość a nie tylko fragmenty na Youtubie ;)
18.12.2019
Danka
Na pewno przypomina to kino Felliniego :) polecam wszystkim fanom, bardzo klimatyczny :)
17.12.2019
dorota
Jestem pozytywnie zaskoczona,że wspominacie o filmie, który może być dobrą alternatywą na spędzenie świąt. Paweł Wilczak w świetnej formie.