Koronawirus

Grillowanie ze znajomymi w dobie pandemii. Czy policja może ukarać nas mandatem?

Koronawirus

Grillowanie ze znajomymi w dobie pandemii. Czy policja może ukarać nas mandatem?

Wakacyjna atmosfera i ciepłe wieczory sprzyjają wspólnemu grillowaniu ze znajomymi. Jak sytuacja wygląda w obecnych czasach, gdy na całym świecie panuje pandemia? Czy policja może w każdej chwili zapukać do naszej furtki i ukarać nas mandatem? Na pytanie odpowiedziała prawnik Eliza Kuna. 

Wspólne grillowanie

Większość z nas poczuła już przedsmak wakacji. Luzowanie obostrzeń i możliwości spotykania się ze znajomymi znacznie poprawiła relacje międzyludzkie. Głodni wspólnych rozmów i zabawy w towarzystwie przyjaciół, myślimy o grupowych wyjazdach i grillu w przydomowym ogrodzie. Czy takie zgromadzenia są legalne w czasach pandemii, a policja nie ukarze nas mandatem?

W obecnym stanie prawnym, tj. obowiązującym od 6 czerwca zakazane jest organizowanie spotkań i imprez, ale z wyłączeniem z takich spotkań i imprez, które są do 150 osób. Wydaje się więc, że mimo tej skomplikowanej konstrukcji przepisu, organizacja niewielkiego przyjęcia we własnym ogródku z udziałem znajomych jest dozwolona

 – powiedziała Eliza.

Czas spędzony ze znajomymi

Wszystko wskazuje na to, że wraz z przyjaciółmi i znajomymi możemy już spokojnie spędzić wspólny czas, wybrać się na piknik lub na rowery. To także dobra wiadomość dla wszystkich urodzonych w wakacyjnych miesiącach. Na przyjęciu z pewnością nie zabraknie doborowego towarzystwa. Mimo wszystko warto pamiętać o bezpieczeństwie. Noszenie maseczek w komunikacji miejskiej i sklepach oraz dezynfekowanie rąk to klucz to zachowania zdrowia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
87
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0