Newsy

Google świętuje 21. Urodziny. Wyszukiwarka przygotowała niespodziankę

doodle google

Fot. google

Newsy

Google świętuje 21. Urodziny. Wyszukiwarka przygotowała niespodziankę

doodle google

Fot. google

Google świętuje 21. Urodziny. Wyszukiwarka przygotowała niespodziankę, udostępniając zmodyfikowane logo swojej wyszukiwarki tzw. doodle. Na zdjęciu widzimy "fotografię" z datą powstania spółki.

Google świętuje 21. Urodziny

Google wg. amerykańskiego prawa stało się dzisiaj pełnoletnie. Z tej okazji na ich głównej stronie znajdziemy dzisiaj doodle w stylu retro. To rysunek, na którym widnieje typowy dla lat 90. komputer stacjonarny z włączoną najpopularniejszą wyszukiwarką w historii oraz datą ‘98 09 27. Tego dnia dwóch studentów Stanforda, Larry Page oraz Sergey Brin, zarejestrowało swoją spółkę, która okazała się przełomowa dla historii Internetu. Pracę nad wyszukiwarką rozpoczęli 2 lata wcześniej i już wtedy marzyli o wyszukiwarce, której baza obejmowałaby 24 miliony stron internetowych. Dzisiaj ta liczba wzrosła do 130 bilionów.

Więcej:

Co to jest Google Doodle?

Google Doodle to według jego twórców "zabawne, zaskakujące, czasem spontaniczne zmiany nakładane na logo Google, które mają podkreślać wagę dni wolnych, rocznic oraz zasług słynnych artystów, pionierów i naukowców"


Zobacz film: Najważniejszy jest ... internet? Źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0