Google świętuje 21. Urodziny. Wyszukiwarka przygotowała niespodziankę, udostępniając zmodyfikowane logo swojej wyszukiwarki tzw. doodle. Na zdjęciu widzimy "fotografię" z datą powstania spółki.

Google świętuje 21. Urodziny

Google wg. amerykańskiego prawa stało się dzisiaj pełnoletnie. Z tej okazji na ich głównej stronie znajdziemy dzisiaj doodle w stylu retro. To rysunek, na którym widnieje typowy dla lat 90. komputer stacjonarny z włączoną najpopularniejszą wyszukiwarką w historii oraz datą ‘98 09 27. Tego dnia dwóch studentów Stanforda, Larry Page oraz Sergey Brin, zarejestrowało swoją spółkę, która okazała się przełomowa dla historii Internetu. Pracę nad wyszukiwarką rozpoczęli 2 lata wcześniej i już wtedy marzyli o wyszukiwarce, której baza obejmowałaby 24 miliony stron internetowych. Dzisiaj ta liczba wzrosła do 130 bilionów.

Więcej:

Co to jest Google Doodle?

Google Doodle to według jego twórców "zabawne, zaskakujące, czasem spontaniczne zmiany nakładane na logo Google, które mają podkreślać wagę dni wolnych, rocznic oraz zasług słynnych artystów, pionierów i naukowców"


Zobacz film: Najważniejszy jest ... internet? Źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0