Newsy

Tragiczne statystyki majówki na drogach: "W tym roku człowiek ginął w co 8 wypadku, zaś w roku ubiegłym w co 12"

Wypadek drogowy

Peter Dazeley/Getty Images

Newsy

Tragiczne statystyki majówki na drogach: "W tym roku człowiek ginął w co 8 wypadku, zaś w roku ubiegłym w co 12"

Wypadek drogowy

Peter Dazeley/Getty Images

Jak poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP w czasie tegorocznego długiego weekendu majowego doszło do 184 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 211 zostało rannych. Niestety wielu zatrzymanych kierowców było pod wpływem alkoholu.

Smutne statystyki

Ze wstępnych danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że od 30 kwietnia do 3 maja na drogach doszło do 184 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 211 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1110 kierowców jadących pod wpływem alkoholu. 830 osób zatrzymano za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Dla porównania podczas ubiegłorocznego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęły 34 osoby, a 425 zostało rannych; zatrzymano 1815 osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Jak jednak zaznacza policja ubiegłoroczny weekend majowy był dłuższy i trwał sześć dni.

Z kolei biorąc pod uwagę te same daty, to w ubiegłym roku doszło do 252 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 297 zostało rannych. 1815 kierujących zatrzymano pod wpływem alkoholu.

W tym roku od 30 kwietnia do 3 maja człowiek ginął w co 8 wypadku drogowym, zaś w roku ubiegłym w co 12, a więc utrzymuje się ta tendencja, którą zaobserwowaliśmy w czasie epidemii. Mniejszy ruch samochodowy wzmaga liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym

- zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś.

Więcej wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości

Dodał, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym za ponad 50 km/h od początku roku do 3 maja zatrzymano 17 517 osób, co stanowi wzrost o prawie 2 tys. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Natomiast w samą majówkę policjanci zatrzymali 830 kierujących za to wykroczenie, czyli średnio ponad 200 kierujących dziennie.

>>> Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0