Gwiazdy

Dj.Frodo – polski twórca, rodem z Jamajki. „Pojechałem do Richiego Stevensa do domu”

"Polski Dj twórcą hitu prosto z Jamajki", rozmawiała: Gabi Drzewiecka 

Gwiazdy

Dj.Frodo – polski twórca, rodem z Jamajki. „Pojechałem do Richiego Stevensa do domu”

"Polski Dj twórcą hitu prosto z Jamajki", rozmawiała: Gabi Drzewiecka 

Niedawno ukazał się utwór „Don’t stop”, będący efektem współpracy polskiego artysty DJ-a Frodo, z gwiazdą jamajskiej muzyki – Richie’m Stevensem. W rozmowie z Gabi Drzewiecką zdradził kulisy wspólnej pracy.

Dj.Frodo – kariera

Swoją przygodę z muzyką zaczął w soundsystemie Youngblood Massive, czyli grupie DJ-ów i techników, współpracujących razem w celu tworzenia muzyki. W 2005 roku wydał swój pierwszy mixtape pt. "Dancehall Terrorist Vol.1", na którym zgromadził ówczesną czołówkę polskich artystów reggae i hip-hop.

Swoją przygodę z puszczaniem muzyki, z byciem DJ-em rozpocząłem w zasadzie tylko i wyłącznie dzięki muzyce jamajskiej

- tłumaczy.

Podczas studiów, za pieniądze, które dostawał od rodziców na jedzenie, kupował płyty winylowe. Z czasem jego pasja, zamieniła się w pracę.

„Don’t stop”

Utwór autorstwa Dj.Frodo ma szansę stać się prawdziwym hitem i podbić wakacyjne listy przebojów. Przy produkcji piosenki współpracował z legendą – Richie’m Stevensem.

Pojechałem do Richiego Stevensa, po prostu (…) Siedzieliśmy u niego przeszło tydzień i w zasadzie wyszło to wszystko bardzo naturalnie

- opowiada.

Na wyspie był raz. Większość osób z Jamajki, które zna, poznał podczas koncertów w Europie. Prywatnie Dj.Frodo jest ojcem 10-letniego syna. Jak mówi, czas szaleństwa ma już za sobą. Teraz, przy ilości pracy jaką ma, dba o higienę zarówno psychiczną, jak i emocjonalną.

Jestem osobą, która nie imprezuje, a chodzę na imprezy jak gram. Dla mnie to jest taka wymiana hobby z pracą i udało mi się to połączyć, co uważam że jest moim życiowym sukcesem

- dodaje.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0