Związki i seks

Taniec erotyczny – pikantny element, który warto wprowadzić do związku

taniec erotyczny

Fot. Hillary Kladke / Getty Images

Związki i seks

Taniec erotyczny – pikantny element, który warto wprowadzić do związku

taniec erotyczny

Fot. Hillary Kladke / Getty Images

Taniec erotyczny ma przede wszystkim podniecić partnera. Stanowi poniekąd grę wstępną oraz ciekawe urozmaicenie życia intymnego. Jest profesjonalnie wykonywany m.in. w klubach go-go, ale w domowym zaciszu również może być interesujący, pełen pasji i seksualności. Jak zacząć taniec erotyczny? Czy warto?

Uwodzi, zaskakuje i podnieca, nie jest ograniczony do konkretnego typu figury czy wieku. Taniec erotyczny ma różne oblicza. Wykonywany przez profesjonalne tancerki w klubach go-go stanowi niekiedy prawdziwie ogniste show. Natomiast w domowym zaciszu może być pokazem o niezwykle zmysłowej formie. Warto go wprowadzić jako grę wstępną lub urozmaicenie życia intymnego.

Więcej:

Taniec erotyczny profesjonalnym okiem

Profesjonalny taniec erotyczny damski wykonywany jest od wieków w różnych zakątkach świata. Tańczono go już w starożytności, za czasów imperiów. Wielcy władcy organizowali przyjęcia, podczas których występowały wijące się w rytm muzyki tancerki. Niewątpliwie podwaliną tańca erotycznego jest taniec brzucha. Jego pierwsze ślady, w postaci do dzisiaj zachowanych rycin na ścianach, pochodzą sprzed 4000 lat p.n.e., z okresów świetności Mezopotamii. Taniec brzucha stanowił wyraz kobiecości, płodności i matriarchatu, odzwierciedlając siłę i świadomość ówczesnych kobiet. Z biegiem czasu taniec brzucha ewoluował, aż wreszcie przeistoczył się z tańca rytualnego w sztukę. Z jednej strony kusi i prowokuje, a z drugiej wyraża sensualność i podkreśla piękno kobiecego ciała. Podany w formie przedstawienia opowiada historię tańczących kobiet i wciąga widzów w opowieść o szczęściu, miłości i troskach tancerek. Z czasem taniec ewoluował, zaczął przybierać różne formy – od delikatnych po te odważne, bardzo seksowne układy, ocierające się momentami o wulgarność.

Rozwój nocnych klubów zapoczątkował zapotrzebowanie na taniec erotyczny w formie striptizu. Erotyczny taniec na rurze , niegdyś kojarzony jedynie z klubami go-go i płatnym striptizem, w XX wieku przestał być jednym z tematów tabu i stał się sportem. Powstał pole dance , czyli połączenie gimnastyki z kontrolowanym tańcem erotycznym. Rosnące zainteresowanie łagodną wersją tańca erotycznego zaowocowało powstaniem licznych szkół tańca na rurze. Z jednej strony to zjawisko szokuje, a z drugiej zachwyca, łamiąc stereotypy – damski taniec erotyczny z roku na rok zyskuje na popularności.

Współczesny wymiar tańca erotycznego

Wywodzi się z Karaibów i opiera na zmysłowości oraz energii tańców latynoamerykańskich. Bachata, bo to o niej mowa, stanowi taniec, który na tle innych wyróżnia się dużą dawką sensualności, a nawet erotyzmu. Tańczona w parach skraca dystans między tancerzami, którzy opierają swój przekaz na grze dwóch ciał, dlatego wielu określa bachatę mianem tańca erotycznego . To taniec dla odważnych, otwartych i świadomych swojego ciała osób chcących bawić się tańcem. Bachata często tańczona jest do muzyki granej na najprostszych, pojedynczych instrumentach, ponieważ jej sens opiera się na tancerzach i historii, którą opowiadają ruchem swoich ciał.

Foka zawstydziła się, bo została przyłapana na… tańcu

Taniec erotyczny dla nieśmiałych

Taniec erotyczny to afrodyzjak, który pobudza, uruchamia zmysły i zdecydowanie podgrzewa atmosferę w sypialni. Wcale nie musi być profesjonalny. Odpowiednio zaaranżowany jest ciekawym urozmaiceniem życia intymnego pary. Nawet najbardziej nieśmiałe panie przy pomocy zaledwie kilku akcesoriów i muzyki mogą na chwilę zmienić się w seksowne uwodzicielki.

Co warto wiedzieć o tańcu erotycznym? Ten taniec opiera się przede wszystkim na płynnych i zdecydowanych ruchach bioder oraz brzucha. Jak się poruszać w tańcu erotycznym? Kreślenie biodrami ósemek i kół, wędrujące po ciele ręce, a w wersji odważniejszej także potrząsanie pośladkami i piersiami – oto przepis na udany i bardzo sensualny taniec erotyczny. Warto sięgnąć po akcesoria, które dodatkowo podniosą atrakcyjność całego spektaklu. Krzesło, na którego oparciu możesz się seksownie oprzeć lub pochylić, długa szarfa, którą będziesz owijać w tańcu swoje poruszające się biodra, i oczywiście bielizna. Seksowny koronkowy komplet lub body w zestawieniu z butami na wysokim obcasie są drobnymi elementami, które nie tylko podkreślają kobiecość, lecz także budują atmosferę. A jaka jest najlepsza muzyka do tańca erotycznego? Wolna z niezwykle seksownym saksofonem w tle czy może ognista latynoamerykańska? Wybór zależy od tego, przy której dźwiękach muzyki tancerka poczuje się pewniej i będzie mogła lepiej wyrazić swoje emocje.

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0