Dzień Dobry Extra

Czy Polacy znają świąteczne hity? Filip Chajzer to sprawdził

Dzień Dobry Extra

Czy Polacy znają świąteczne hity? Filip Chajzer to sprawdził

Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy Polacy znają jeszcze teksty polskich kolęd i świątecznych piosenek. Efekt? Zobaczcie sami w materiale "Dzień Dobry TVN", a przy okazji sami przekonajcie się, czy znacie "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc", "Last Christmas" i wiele, wiele innych świątecznych utworów.

Posłuchajcie też, co o kolędach i świątecznych piosenkach mówili w studiu "Dzień Dobry TVN" goście. Majka Jeżowska, Antek Smykiewicz i i Jan Emil Młynarski rozmawiali o tym czym różnią się piosenki zagraniczne od piosenek polskich.


Zobacz też: Kolęda - cel to modlitwa czy koperta?


Majka Jeżowska jest chyba rekordzistką jeśli chodzi o świąteczne piosenki. Nagrała łącznie ok. siedmiu utworów w klimacie świąt Bożego Naradzenia. Współpracowała z Jackiem Cyganem i innymi polskimi artystami. Najbardziej dziwi ją fenomen świątecznego hitu George Michaela „Last Christmas”, który tak naprawdę jest o miłości, a fraza „christmas” pojawia się raz.

Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Właśnie wydałem płytę z jego kolędami (16.11) z udziałem wielu gwiazd m.in. Alicja Majewska, Artur Andrus, Natalia Przybysz, Grzegorz Turnau, Marian Opania, Wiktor Zborowski - opowiadał w studiu "Dzień Dobry TVN" Jan Emil Młynarski.


Posłuchajcie wyjątkowej rozmowy:

Zobacz film: Majka Jeżowska, Antek Smykiewicz i Jan Emil Młynarski w Dzień Dobry TVN, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
9
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0