Styl Życia

Co założyć dziecku, żeby było widoczne na drodze?

Styl Życia

Co założyć dziecku, żeby było widoczne na drodze?

W 2018 roku w wypadkach samochodowych zginęło w naszym kraju 2838 osób. Czy odblaski mogą pomóc to zmienić? O odpowiedzialnej roli tego produktu, podnoszeniu świadomości społecznej i edukowaniu klienta opowiedziała w Dzień Dobry TVN Aneta Niciak - ekspertka w dziedzinie odblasków.

Dlaczego odblaski są tak ważne?

W okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybciej, odblaski są bardzo ważnym elementem chroniącym nasze dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. Co zrobić, aby dziecko było bezpieczne?

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę, że każdy pieszy to jest postać 3D. Oznacza to, że nie wystarczy zamontować odblasku tylko w jednym miejscu, na przykład z tyłu plecaka, bo samochód może nadjechać z innej strony.

- tłumaczyła Aneta Niciak.

Optymalnym wyjściem jest użycie odblasku certyfikowanego, który przypniemy w kilku miejscach.

Jaka jest różnica między odblaskami certyfikowanymi a tymi bez certyfikatu?

Odblaski certyfikowane zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo. W Polsce produkowanych jest wiele odblasków kolorowych. Zawieszki, które pokryte są folią inną niż srebrna i żółta, nie spełniają swojej funkcji. To samo dotyczy zawieszek pokrytych farbą, czy nadrukiem. Przykrywają one odblask, który może uratować życie pieszemu.

Certyfikowane odblaski są droższe, ale to jest kwestia złotówki na sztuce.

Na co zwracać uwagę kupując odblask?

Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę na nadruk, który powinien być pod folią. Każda z nich powinna być certyfikowana. Na świecie są tylko cztery firmy produkujące takie folie. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
14.12.2019
oxi4
Może wprowadzić w Polsce obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych dla wszystkich pieszych na przejściach???? bo kierowcy nie widzą przejść i znaków !!!,albo opuszczane szlabany dla kierowców bo światła też nie dają gwarancji bezpieczeństwa.....