Gorące tematy

Burmistrz Bielan sprzątał las i znalazł skarb. "Właścicielkę prosimy o kontakt"

śmieci, las, sprzątanie

Maskot/Getty Images

Gorące tematy

Burmistrz Bielan sprzątał las i znalazł skarb. "Właścicielkę prosimy o kontakt"

śmieci, las, sprzątanie

Maskot/Getty Images

Kto szuka, ten znajdzie - głosi znane powiedzenie. Kto szuka śmieci, ten znajdzie biżuterię - tak może je rozwinąć burmistrz warszawskich Bielan. Podczas akcji zorganizowanej w lesie okazji Światowego Dnia Sprzątania natrafił na nietypowe znalezisko. Trwa poszukiwanie właścicielki.

Warszawa. Burmistrz Bielan znalazł damską torebkę

W sobotę 19 września obchodzony był Światowy Dzień Sprzątania. Burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany postanowił wykorzystać go aktywnie i dać przykład mieszkańcom. 

Razem z młodymi ludźmi Grzegorz Pietruczuk udał się do Lasku Lindego - popularnego miejsca spacerów i relaksu - by oczyścić go z pozostawionych przez spacerowiczów śmieci. 

Worki wypełniły się m.in. porzuconymi między drzewami butelkami po napojach, słoikami i opakowaniami po słodyczach. W pewnym momencie burmistrz natknął się na błyszczącą, dekoracyjną damską torebkę. 

facebook.com/mlodziezowaradabielan

Światowy Dzień Sprzątania - znalezisko na Bielanach

W sieci od razu ruszyło poszukiwanie właścicielki.

Drogie mieszkanki Bielan! Podczas Naszej dzisiejszej akcji sprzątania Lasku Lindego znaleziono damską torebkę z zawartością w środku. Właścicielkę prosimy o kontakt‼️

- czytamy na Facebooku.

Według "Gazety Wyborczej" w torebce znajdowała się biżuteria: naszyjniki, kolczyki oraz bransoletki. Do kogo należała? Sprawę bada stołeczna policja.

Sprzątanie świata

Clean Up the World to międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

"Chcemy pokazać, że zbieranie śmieci jest modne". Biegacze zorganizowali akcję oczyszczania szczecińskich lasów. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

71-latek na własną rękę sprząta dzikie wysypiska. Wójt: "Powinny być posegregowane"

Jakie wybierać ekologiczne środki czystości?

Sen o bałaganie – co może oznaczać taki sen?

Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0