Newsy

Bukowina Tatrzańska. Zerwany dach spadł na turystów. Zginęły dwie osoby 

Lukasz Solski/East News

Newsy

Bukowina Tatrzańska. Zerwany dach spadł na turystów. Zginęły dwie osoby 

Lukasz Solski/East News

Dwie osoby - kobieta i dziecko - nie żyją po tym, jak silny wiatr zerwał część dachu wypożyczalni sprzętu narciarskiego, znajdującej się przy stoku w Bukowinie Tatrzańskiej w woj. małopolskim. Dwie inne osoby zostały ranne.

Wiatr zerwał dach w Bukowinie Tatrzańskiej

Do zawalenia doszło przed południem. Na miejscu pracują policjanci, strażacy i ratownicy TOPR; w akcji bierze udział także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według pierwszych informacji, dach wypożyczalni sprzętu narciarskiego został zerwany przez wichurę.

Ze wstępnych informacji wynika, że na skutek silnego podmuchu wiatru zerwany został fragment dachu z pobliskiej wypożyczalni, który następnie uderzył w cztery osoby. Wśród osób poszkodowanych są dwie kobiety, dziecko i mężczyzna 

– podaje Sebastian Woźniak, rzecznik małopolskiej straży pożarnej.

Huragan w Tatrach

W Tatrach w nocy z niedzieli na poniedziałek zaczął wiać huraganowy wiatr, który na szczytach osiąga prędkość do 105 km na godzinę. TOPR apeluje o rezygnację z wszelkich wyjść w góry.

Prosimy o rezygnację z wyjść w góry! Ponad granicą lasu poruszanie się może być niemożliwe, a w lasach śmiertelnym zagrożeniem mogą być łamiące się drzewa

– napisali w komunikacie ratownicy TOPR.

Jeszcze w niedzielę w Tatrach panowała słoneczna pogoda, ale zapowiadaną zmianę przeniósł orkan Sabina, który nadciągnął nad Europę.

źródło: tvn24.pl

Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0