Rozrywka

"Boże Ciało" Jana Komasy z szansą na nominację do Oscara

Rozrywka

"Boże Ciało" Jana Komasy z szansą na nominację do Oscara

Film "Boże Ciało" Jana Komasy znalazł się na shortliście i będzie walczył o nominacje do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Nominacje zostaną ogłoszone 13 stycznia 2020 roku.

Polska komisja oskarowej wybrała "Boże Ciało" jako tegorocznego reprezentanta Polski w oskarowym wyścigu.

"Boże Ciało" walczy o nominację

Krótka lista (shortlist) w kategorii  "najlepszy film międzynarodowy":

  • "Malowany ptak" - Czechy
  • "Truth and Justice" Estonia
  • "Nędznicy" - Francja
  • "Those Who Remained" - Węgry
  • '"Honeyland" Macedonia Północna
  • "Boże Ciało" - Polska
  • "Wysoka dziewczyna" - Rosja
  • "Atlantics -Senegal
  • "Parasite" - Korea Południowa
  • "Ból i blask" - Hiszpania

Nominacje ogłoszone zostaną w styczniu

Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 13 stycznia 2020 roku,  92. gala rozdania Oscarów odbędzie się 9 lutego. Jan Komasa, Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham wyrazili podziękowania na Facebooku:

Drodzy!

Chcieliśmy wyrazić naszą wielką radość, że Boże Ciało / Corpus Christi znalazło się na oscarowej shortliście!

To ogromny sukces, gdyż prawie 3 miesiące temu startowaliśmy do oskarowego wyścigu z pozycji filmu niszowego i mało rozpoznawalnego na rynku amerykańskim.

Jesteśmy wdzięczni tym, którzy nas wspierali - przede wszystkim Polski Instytut Sztuki Filmowej, a w szczególności jego dyrektorowi Radosławowi Śmigulskiemu, którego pomoc i osobiste zaangażowanie w trakcie działań promocyjnych w USA były niezwykle istotne.

Dziękujemy polskiej komisji oskarowej za wybór "Bożego Ciała" jako tegorocznego reprezentanta Polski w oskarowym wyścigu.

Wielkie podziękowania kierujemy do Emily Lu Aldrich i Hildy Somarriba, naszym cudownym PR publicists, które prowadzą nas dzielnie przez różne meandry kampanii.

Dziękujemy agentowi sprzedaży zagranicznej, New Europe Film Sales, w szczególności Jankowi Naszewskiemu za skuteczną międzynarodową promocję filmu. Dzisiejszy dzień i decyzja o uhonorowaniu naszego filmu zakwalifikowaniem na oskarową shortlistę wieńczy kilka miesięcy ciężkiej pracy wielu osób.

Dziękujemy!

Jan Komasa, Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham


Zobacz też:

Czy "Boże Ciało" ma szansę na Oscara? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z jego reżyserem - Janem Komasą i odtwórcą głównej roli - Bartoszem Bielenią

Zobacz film: Kto otrzyma „Europejskiego Oscara”

Zobacz film: Kto otrzyma „Europejskiego Oscara”


Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
17.12.2019
Agata
Nasz polski film jest super artystycznie. Natomiast jesli chodzi o temat to "Nędznicy" mają przewagę. Parasite rownież jest mega dobrym filmem, nie wspominając o "Ból i blask" ktory powala totalnie... Duza konkurencja.
17.12.2019
nunulek
Dobry , mądry film.