Newsy

"Boże Ciało" bez statuetki. Jan Komasa: Bong Joon Ho chciał nam dać jednego Oscara 

x-news

Newsy

"Boże Ciało" bez statuetki. Jan Komasa: Bong Joon Ho chciał nam dać jednego Oscara 

x-news

"Parasite" Bonga Joon Ho został nagrodzony Oscarem 2020 za najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. O statuetkę w tej kategorii ubiegała się też polska produkcja - "Boże Ciało" Jana Komasy. To niezwykłe osiągnięcie i polskie kino dzięki temu zyskało rozgłos -podkreśla reżyser.

"Boże Ciało" bez statuetki

"Parasite" został nagrodzony Oscarem 2020 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowyZgodnie z przewidywaniami, obraz Bonga Joon Ho zwyciężył w rywalizacji z "Bólem i blaskiem" Pedra Almodovara, "Nędznikami" Ladja Ly, "Krainą miodu" Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanova oraz polskim kandydatem- "Bożym Ciałem" Jana Komasy. 

Jan Komasa nie ukrywa szczęścia związanego z uczestnictwem w wydarzeniu. Jednak cieszy się, że to już koniec wyczerpującej promocji filmu za granicą.

Jan Komasa o Oscarach. źródło: tvn24/x-news

To koniec wielkiej przygody. Mieliśmy okazję skorzystać z doświadczenia wielu ludzi. To niezwykłe osiągnięcie i polskie kino dzięki temu zyskało rozgłos. Jesteśmy tu rozpoznawalni

 - wyznał reżyser. Zdradził również, że nagrodzony Oscarem reżyser „Parasite” jest wielkim fanem naszej rodzimej produkcji.

Bong bardzo pozdrawia naszą ekipę, chciał nam nawet dać jednego Oscara. Powiedział, że to jeden z jego najbardziej ulubionych filmów w oscarowym zestawieniu

 - powiedział Jan Komasa.

Jan Komasa o wygranej "Parasite". źródło: tvn24/x-news

Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0