Gorące tematy

Bon turystyczny - dla kogo i od kiedy wypłaty? 

Rysunek "Wakacje"

czarny_bez/Getty Images

Gorące tematy

Bon turystyczny - dla kogo i od kiedy wypłaty? 

Rysunek "Wakacje"

czarny_bez/Getty Images

Sejm uchwalił ustawę o bonie turystycznym. Do kogo trafi 500 zł dofinansowania do wakacji i do kiedy będzie można wykorzystać świadczenie? 

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.

Bon turystyczny - dla kogo? 

Świadczenie w formie bonu będzie wynosić 500 zł na każde dziecko. Dofinansowanie otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych - zakłada uchwalona w piątek ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

Ustawa określa zasady przyznawania i realizacji świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego "świadczeniem w formie bonu", oraz dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego "dodatkowym świadczeniem w formie bonu".

Zgodnie z ustawą, uprawnienie do otrzymania bonu będzie przysługiwać beneficjentom programu społecznego 500+, a także beneficjentom dodatków, czyli wszystkim tym osobom, które w dniu wejścia w życie ustawy mają przyznane prawo do tych świadczeń lub dodatków oraz którym prawo to zostanie przyznane w okresie od dnia następującego po dniu wejścia w życie ustawy do dnia 31 grudnia 2021 r.

W ustawie zapisano, że na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny - kiedy wypłaty?

Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz oświadczyła, że:

 Jesteśmy gotowi, aby w trzecim tygodniu lipca pierwsze płatności były realizowane

Czy bon turystyczny to będzie stałe świadczenie? 

Wszelkie środki pomocowe zapewne nie będą wystarczające i kompletne, dlatego to nie jest nasze ostatnie słowo w zakresie branży turystycznej

 - stwierdziła Emilewicz. Wskazała, że być może program zostanie przedłużony na kolejne lata.

Zobacz też:

Uważajmy podczas wypoczynku nad wodą. Ratownik: „Największy problem to niedostosowywanie się do zasad”

Dorosłe dzieci na wakacjach z rodzicami, czyli jak wspólny wypad buduje więzi rodzinne. „Fajnie ze sobą wyjechać i porozmawiać”

Urlop z psem. Weterynarz: „Tego typu sprawy trzeba przemyśleć dużo wcześniej”

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
6
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
21.06.2020
Martad8bo
Ma Pani racje, mam dwójkę.dzieci czyli dostanę 2 tys,( 1tys + 1tys ) ale Ci co nie mają dzieci a ciężko pracują nic, zero. To jest duża niesprawiedliwość, szczegolnie gdy najwięcej dostaną Ci co się wymnażają na potęgę i leżą a Państwo im daje...?
20.06.2020
chyba nie polak(według rządzących)
A co dla tych co na to wszystko pracują. 500+ co miesiąc to mają mało? Jeszcze im trzeba dawać na wakacje .Co z innymi ludźmi?