Newsy

Zatrzymano poszukiwanego 42-latka, który ukrywał się w lesie uzbrojony w widły i siekierę

Poszukiwany przez policję mężczyzna z

fot. KPP Biłgoraj

Newsy

Zatrzymano poszukiwanego 42-latka, który ukrywał się w lesie uzbrojony w widły i siekierę

Poszukiwany przez policję mężczyzna z

fot. KPP Biłgoraj

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłą sobotę zaatakował widłami funkcjonariuszy wezwanych na interwencję domową. Po ataku na policjantów mężczyzna wziął widły oraz siekierę i zbiegł do lasu. Mężczyzna, uznawany za bardzo niebezpiecznego, został zatrzymany we wtorek przed południem na terenie województwa podkarpackiego.

Poszukiwania 42-latka trwały od soboty. Policja ostrzegała, że 42-latek jest agresywny i może być niebezpieczny. Poszukiwania prowadzone były m.in. w lasach, na obszarze obejmującym ok. 160 hektarów. Kilkudziesięciu policjantów, psy tropiące, drony i śmigłowiec – wszystko to było zaangażowane w poszukiwania mężczyzny, który uzbrojony w siekierę i widły uciekł po tym, jak zaatakował funkcjonariuszy. Udało się go zatrzymać.

"Poszukiwany 42-latek został zatrzymany przed południem na terenie województwa podkarpackiego" – poinformował Andrzej Fijołek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Biłgoraj. Zaatakował policjantów i uciekł z siekierą do lasu

42-latek podczas interwencji w gminie Potok Górny (Lubelskie) rzucił się na policjantów z widłami, a potem uciekł. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Może być niebezpieczny – ostrzega policja.

Policjanci w sobotę nad ranem zostali wezwani na interwencję domową w gminie Potok Górny, podczas której 42-letni mężczyzna miał grozić najbliższym siekierą. Kiedy policjanci przybyli na miejsce 42-latek zaatakował ich, rzucając się z widłami. Uszkodził radiowóz i poszczuł ich psem. "Po użyciu przez policjantów środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej, mężczyzna zbiegł do lasu w okolicach miejscowości Naklik. Pobiegł za nim jego pies" – podały służby prasowe policji w Biłgoraju.

Policja publikuje rysopis i ostrzega przed zbliżaniem się

Na stronie internetowej komendy policji w Biłgoraju, opublikowany został wizerunek poszukiwanego mężczyzny. 42-latek ma około 180 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, ma krótkie siwiejące włosy. Ubrany był w granatową koszulkę i spodnie typu jeans. Mężczyzna może mieć obrażenia lewej nogi. Towarzyszy mu pies rasy wilczur.

Policja apeluje, aby w przypadku napotkania mężczyzny, nie zbliżać się do niego, tylko natychmiast poinformować służby pod numerem alarmowym 112. Mężczyzna – według ustaleń policji - może mieć przy sobie siekierę, jest agresywny i może być niebezpieczny.

Policjanci apelują, aby w razie spotkania z 42-latkiem nie próbować do niego podchodzić, czy zatrzymywać, ale natychmiast zawiadomić służby. Mężczyzna jest bardzo niebezpieczny. Wielokrotnie przebywał na leczeniu psychiatrycznym w zakładach zamkniętych. Prawdopodobnie przestał brać leki, dzięki którym mógł funkcjonować poza szpitalem.

Uwaga! Niebezpieczny więzień

Zobacz także:

Bydgoszcz. Dwa lata więzienia dla byłego radnego za znęcanie się nad żoną

Zaatakował widłami policjantów i uciekł do lasu. Ukrywał się cztery dni

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
78
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
13.08.2019
obywatel
nic wiecej niepotrafia ale to normalne male konusy sa przyjmowani i nic wiecej zadnych wymogow
13.08.2019
obywatel
jak zwykle policja tylko potrafi dac mandat na wiecej ich niestac
13.08.2019
Ja
Żal mi jego psa. ?