Gwiazdy

Bartosz Bielenia doceniony w rankingu "Forbesa". Kto jeszcze znalazł się na prestiżowej liście? 

Bartosz Bielenia

x-news

Gwiazdy

Bartosz Bielenia doceniony w rankingu "Forbesa". Kto jeszcze znalazł się na prestiżowej liście? 

Bartosz Bielenia

x-news

Od premiery filmu „Boże Ciało” minęło już sporo czasu, jednak grający w nim główną rolę Bartosz Bielenia zyskuje kolejne nagrody. Ostatnio znalazł się na liście „30 Under 30” amerykańskiego magazynu  "Forbes". Oprócz niego biznesowe pismo wyróżniło jeszcze czworo innych Polaków. Sprawdź, kogo. 

Bartosz Bielenia wyróżniony w rankingu magazyny Forbes

Polski aktor, który sławę zyskał dzięki roli Daniela w nominowanym do Oscara filmie Jana Komasy "Boże Ciało", został wyróżniony przez "Forbesa". 

Magazyn od pięciu lat publikuje ranking najbardziej wpływowych osób w różnych dziedzinach - "Forbes 30 Under 30". Wszyscy nie mają skończonych 30 lat, co ma na celu pokazanie młodych i obiecujących talentów. Wśród nich znalazł się 28-letni Bielenia.

Bielenia wystąpił w nominowanym do Oscara filmie „Boże Ciało” jako Daniel, młody mężczyzna, który przeżywa duchową przemianę po pobycie w poprawczaku. Aktor wygrał osiem nagród na różnorodnych międzynarodowych festiwalach za swoją rolę w filmie. Obecnie pracuje nad przedstawieniem skierowanym do osób niewidomych

Bartosz Bielenia za swoją kreacje w filmie Jana Komasy zdobył Orły 2020 za najlepszą główną rolę męską oraz nagrodę specjalną w konkursie Złote Lwy. Odebrał również Paszport "Polityki". Aktor został także wyróżniony w plebiscycie European Shooting Stars, podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie.

x-news

5 Polaków na liście Forbes "30 Under 30"

Do tegorocznej listy nominowano tysiące Europejczyków. Wybrano 300 młodych wizjonerów, którzy odważnie zmieniają dziesięć branż w 32 krajach.

Oprócz Bartosza Bieleni, którego ujęto w kategorii rozrywka, na liście biznesowego magazynu  znalazło się jeszcze 4 innych Polaków. Oto oni:

  • Marcin Jankowski – wicemistrz świata w jednej z najpopularniejszych gier komputerowych typu multiplayer League of Legends  - wyróżniony w kategorii Sport i Gry.
  • Aleksandra Pędraszewska – współzałożycielka i dyrektorka innowacyjnego start-upu technologicznego VividQ budującego oprogramowanie dla wyświetlaczy holograficznych, do tej pory znanych jedynie z filmów science fiction. Wraz ze swoim partnerem biznesowym Tomem Durrantem została wyróżniona w kategorii Technologia.
  • Dr inż. Adam Okniński – przedstawiciel kategorii Produkcja i przemysł. Jest kierownikiem Zakładu Technologii Kosmicznych w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa.
  • Łukasz Moneta – szef kuchni jednej z warszawskich restauracji Nolita, który swoje wyróżnienie otrzymał w kategorii Kultura i sztuka

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
76
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0