Gwiazdy

Bartłomiej Topa o życiu w czasie pandemii. "Ja wyhamowałem mocno i w tej codziennej gonitwie zatrzymałem się w sobie"

"Bartłomiej Topa o życiu podczas epidemii", rozmawiała: Kinga Burzyńska.

Gwiazdy

Bartłomiej Topa o życiu w czasie pandemii. "Ja wyhamowałem mocno i w tej codziennej gonitwie zatrzymałem się w sobie"

"Bartłomiej Topa o życiu podczas epidemii", rozmawiała: Kinga Burzyńska.

Teatry i kina zamknięte, plany zdjęciowe seriali i filmów wstrzymane. Co w czasie pandemii robi Bartek Topa? Aktor wcisnął hamulce. Wolny czas poświęca rodzinie, tworzy nowe projekty, trenuje oraz ładuje akumulatory na kolejne wyzwania.

Brak pracy w czasie kwarantanny

Aktorzy w wyniku pandemii zostali całkowicie odcięci od pracy, od teatrów, kin, filmów i seriali. Jak przyznał Bartłomiej, najbardziej tęskni on za bezpośrednim kontaktem z widzem oraz za spotkaniami z kolegami i koleżankami po fachu.  Co robi w czasie wolnym i jak radzi sobie z brakiem pracy?

Ten temat wszystkich nas dotyka i każdy indywidualnie ma zupełnie inną perspektywę. Dla mnie to jest moment nabierania siły, wewnętrznego pompowania się na to, co nas czeka za chwilę

- powiedział.

Aktor wierzy, że niebawem ciężkie czasy ustąpią, a społeczeństwo wyjdzie z domów i będzie musiało spojrzeć sobie w oczy. Wtedy każdy poczuje wolność i doceni siłę relacji międzyludzkich. Na razie jednak Bartek skupia się na tym, co tu i teraz, na najbliższych mu historiach i osobach.  

Dla mnie to jest sytuacja paradoksalnie dobra. Ja wyhamowałem mocno i w tej codziennej gonitwie zatrzymałem się w sobie

- dodał.

Wolne chwile sprzyjają kreatywności, a w głowach wielu z nas rodzą się nowe pomysły. Bartłomiej także nie próżnuje. Podczas kwarantanny utrzymuje regularny kontakt ze scenarzystą, z którym pracuje nad dużym projektem.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania serialu telewizyjnego. On nie jest jeszcze gotowy, jest w trakcie pisania. To zatrzymanie chyba paradoksalnie zmusi nas do innego spojrzenia na siebie, bo wszyscy tej pracy potrzebujemy

- powiedział. 

Typowy dzień podczas kwarantanny  

W czasie kwarantanny w domu Bartka nie ma czasu na nudę. Aktor przyznał, że najważniejsze jest to, aby zachować stały rytm dnia. W związku z tym Bartłomiej codziennie wstaje między godziną siódma a ósmą. Dzień rozpoczyna od spaceru z psami, a następnie bierze się wraz z członkami rodziny za przygotowanie śniadania. W tygodniu plan dnia wypełnia szkoła, a konkretnie zajęcia online, w których uczestniczą córki aktorka. Po obowiązkach i pomocy w zadaniach domowych - przychodzi czas na relaks.

Potem dużo czytam, są też rozmowy, jakieś gry i zabawy oczywiście i wspólne przygotowywanie wieczornych posiłków

- zdradził. 

W wolnym czasie aktor nie zapomina też o aktywności. Podczas rozmowy zdradził, że jego rytuałem jest intensywny trening. Co drugi dzień zabiera psy i wychodzi biegać.  

Jak rodzina wytrzymuje tyle godzin pod jednym dachem? Jak u każdego, tak i w domu Bartka zdarzają się sprzeczki czy kłótnie. Mimo wszystko rodzina docenia czas spędzony razem i nie narzeka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0