Newsy

"Baloniki dla Dawidka". Wzruszająca akcja ku czci zamordowanego chłopca

Czerwone balony na tle nieba

Fot. GettyImages / Zak Kendal

Newsy

"Baloniki dla Dawidka". Wzruszająca akcja ku czci zamordowanego chłopca

Czerwone balony na tle nieba

Fot. GettyImages / Zak Kendal

Dramat pięcioletniego Dawidka, który został brutalnie zamordowany przez swojego ojca poruszyła niemal całą Polskę. Aby uczcić pamięć chłopca, organizowane są symboliczne akcje puszczania kolorowych balonów do nieba.

W mediach społecznościowych, pod hasłem "Baloniki dla Dawidka", organizowane są akcje mające na celu uczczenie pamięci brutalnie zamordowanego przez ojca pięciolatka. Z taką inicjatywą wystąpili między innymi mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, z którego pochodził chłopiec.

>>> Zobacz także:

Balonik do nieba. W ten sposób wszyscy pożegnają naszego kochanego Aniołka Dawidka. Na zawsze w naszej pamięci.

- napisali na Facebooku.

Wspólne puszczanie balonów - najlepiej czerwonych, niebieskich lub z Zygzakiem McQueenem - czerwoną wyścigówką z ulubionej bajki Dawida „Auta” odbędzie się w najbliższą sobotę (27 lipca br.) o 16.00 w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Organizatorzy akcji proszą również o to, aby osoby, które chciałby, ale z jakiś powodów nie mogą dotrzeć do Parku Skarbków, puściły balony z miejsca, w którym akurat się znajdują.

Z podobną inicjatywą wystąpili mieszkańcy Kozienic. W mediach społecznościowych napisali:

🎈🎈 Puśćmy baloniki dla Dawidka 🎈🎈

Złączmy się wszyscy i pokażmy ze jesteśmy z nim nawet teraz kiedy już nie ma go wśród nas. Niech z uśmiechem spojrzy na nas Aniołek z góry gdy złączymy się wspólnie w modlitwie puszczając do nieba balony na jego cześć.

Zapraszamy wszystkich których dotknęła ta tragedia abyśmy mogli pożegnać to maleństwo.

Miejsce spotkania: Taras widokowy nad Jeziorem w Kozienicach

Czas: 27-07-2019 godz. 16:00

Zachęcamy do wzięcia ze sobą balonów napełnionych helem, będzie też możliwość napełnienia balonów na miejscu.

Prosimy o zgłoszenie się osoby, która wyraziłaby chęć poprowadzenia modlitwy oraz osób dysponujących butlami z helem.

Natomiast wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził Dawidek zachęcają do uczestnictwa we mszy świętej w intencji zamordowanego chłopca, która zostanie odprawiona w kościele w Łąkach. Jest to odpowiedź na apel mamy Dawida o modlitwę za duszę jej syna.


Co sądzisz o tym artykule?
99
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
25.07.2019
Angela
Wspólny marsz osób zaangażowanych w poszukiwania Dawidka miałby wielki sens, mógłby nazywać się Marszem Przeciwko Przemocy. To dziecko padło ofiarą przemocy, a jest jej w naszym społeczeństwie niestety coraz więcej.
25.07.2019
Anonimowa
Jak miło czytać poprzednie komentarze, bo myślałam, że tylko ja zobaczyłam jaką głupotą jest ta akcja.
25.07.2019
Bogna
Niestety musze się zgodzić z przedmówczynią, miliony balonów z helem to wielka szkoda dla środowiska, w wielu innych krajach całkowicie zrezygnowano z balonów z helem na rzecz natury. Można było pomyśleć by jakiś inny sposób uczcić pamięć chłopca.
24.07.2019
Sceptyczka
Totalna głupota. Warto byłoby trochę jednak zastanowić się nad losami naszego środowiska, te balony gdzieś spadną. Zwierzęta zjadają już zbyt dużo plastiku.
Rozwiń wszystkie komentarzy