Newsy

Sekcja zwłok Dawida Żukowskiego: liczne rany kłute na klatce piersiowej chłopca

Newsy

Sekcja zwłok Dawida Żukowskiego: liczne rany kłute na klatce piersiowej chłopca

Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej pięcioletniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec został najprawdopodobniej zamordowany w samochodzie.  W aucie ujawniono ślady krwi, m.in. na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki.

Więcej: Ojciec Dawida Żukowskiego przed śmiercią wysłał dramatycznego SMS-a do matki

Dawid został najprawdopodobniej zamordowany w samochodzie

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński:

Oględziny zwłok dziecka w powiązaniu ze wstępnymi wynikami badań samochodu, którym przemieszczał się ojciec z dzieckiem, pozwalają wnioskować, iż miejsce ujawnienia zwłok nie było miejscem zabójstwa. Dziecko zostało pozbawione życia najprawdopodobniej w samochodzie. W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, m.in. na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta. Wstępne wyniki badań wskazują, iż była to krew Dawida

Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w kierunku zabójstwa


Wstępne ustalenia wskazują, że odnalezione ciało to ciało Dawida. Postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa, prowadzone są czynności mające na celu pełną identyfikację.

- poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński

Znaleziono ciało dziecka

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. 

Zobacz też: Znaleziono ciało dziecka. Policja jest przekonana, że to 5-letni Dawid >>>

Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid - przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował PAP w niedzielę, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok. Prokuratura nie informuje o szczegółach dotyczących oględzin.

W sobotę Mrozek mówił, że wiele cech, w tym ubiór, wskazuje na to, iż znalezione ciało dziecka to 5-letni Dawid. 

Oczywiście będą jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny, będą czynności wyznaczone przez prokuratora - jednak uznaliśmy, że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że ta informacja musi być przekazana, chociażby ze względu na to, jak duży był odzew społeczny, jak wiele osób angażowało się w te poszukiwania - tłumaczył.

Poszukiwania Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Oświadczenie mamy Dawida

Mama 5-letniego Dawida Żukowskiego podziękowała za pośrednictwem TVN służbom, które prowadziły akcję poszukiwawczą:

Składam podziękowania Służbom, które z ogromną determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie.

Jej oświadczenie - przekazane redakcji w niedzielę - zostało opublikowane przez magazyn reporterów Uwaga! emitowany na antenie TVN24. Kopię listu mamy Dawida zamieszczono na stronie internetowej magazynu Uwaga!

Zobacz też: Jasnowidz Krzysztof Jackowski wie gdzie jest Dawid Żukowski? "Mam złe przeczucia"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
75
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
21.07.2019
Tomek
Nie wiem jak można twierdzić że matka zwlekała z powiadomieniem Policji jak Policja była ponformowana na bierzącą że im podobny świr znęca się nad nią zwłaszcza że mają równe prawa co do dziecka i że w programach kryminalnych i edukacyjnych nawet tych współczesnych tak właśnie Policja nakazuje lub instrujuje by się zachować jak to włąśnie zrobiła matka? To co zmartwychwstał i nie chcę jej odpuścić? Nie wiem jakim cudem taki burak uwiódł kobietę która nic o nim nie wiedziała. Przecież to jakis skandal i nic prawdopodobnie legalnego. Nic ekonomia nie wspomina o takiej korzyści, a programy edukacyjne wskazują na przestęmpstwo.