Newsy

Matka Dawida Żukowskiego już w czerwcu zawiadamiała prokuraturę w Grodzisku Mazowieckim

Policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Newsy

Matka Dawida Żukowskiego już w czerwcu zawiadamiała prokuraturę w Grodzisku Mazowieckim

Policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Jak informuje TVN24, pod koniec czerwca br. pełnomocnik matki zaginionego Dawida Żukowskiego przesłał do prokuratury w Grodzisku Mazowieckim zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ojca chłopca. Z dokumentu ma wynikać, że kobieta zarzucała mężowi psychiczne znęcanie się nad nią.

28 czerwca br. matka Dawida Żukowskiego, za pośrednictwem swojego pełnomocnika, zawiadomiła prokuraturę, że jej mąż, Paweł, znęca się nad nią. Według informacji portalu TVN24, w piśmie nie ma natomiast informacji o stosowanej przemocy fizycznej. 2 lipca br. sprawa została zarejestrowana w prokuraturze, a następnie przekazana policji.

>>> Zobacz także:

Jak podał portal TVN24, kobieta wyprowadziła się od męża trzy tygodnie przed zaginięciem dziecka.

Matka Dawida została przesłuchana w tej sprawie już po zaginięciu dziecka. Paweł Ż. mógł nie wiedzieć o tym postępowaniu, o ile nie poinformowała go o nim żona.

- informuje TVN24.

Według portalu pomiędzy rodzicami był konflikt.

Jego przedmiotem była między innymi kwestia opieki nad dzieckiem. Znajomi rodziny twierdzą, że przyczyną konfliktu były problemy wynikające z uzależnienia Pawła Ż. od hazardu. Mężczyzna miał z tego powodu popaść w długi. W rodzinie dochodziło do kłótni

- pisze TVN24.

Jak podaje stacja, kobieta nie zdążyła złożyć pozwu rozwodowego. Miała ona na trzy tygodnie przed zaginięciem chłopca wyprowadzić się z synem do Warszawy.


Zob.: Co mogą zrobić rodzice, gdy ich dziecko pada ofiarą agresji? Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
69
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0