Gwiazdy

Paulina Holtz wspomaga siedzących w domu. Na Facebooku czyta książki dla dzieci i dorosłych

Paulina Holtz

Kamil Piklikiewicz/East News

Gwiazdy

Paulina Holtz wspomaga siedzących w domu. Na Facebooku czyta książki dla dzieci i dorosłych

Paulina Holtz

Kamil Piklikiewicz/East News

Paulina Holtz jest znaną aktorką teatralną oraz serialową. Na swojej stronie na Facebooku zaczęła prowadzić transmisję live, podczas których czyta książki dla dzieci oraz dorosłych. 

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, większość obywateli spędzi najbliższe dwa tygodnie w domu.

"Widzialna Ręka" - grupa na Facebooku

Z myślą o pomocy potrzebującym powstała grupa "Widzialna Ręka" - za jej pośrednictwem mogą komunikować się obywatele mieszkający w tych samych dzielnicach oraz miastach, aby np. zrobić zakupy czy wyprowadzić psa osobom, które domu opuszczać nie mogą. Takie było pierwotne założenie.

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą.

- tak brzmi opis grupy, która w zaledwie trzy dni zgromadziła ponad 21 tys. osób (stan na 14 marca 2020 r.).

Obecnie poza wsparciem w aspektach bardzo praktycznych, członkowie grupy pomagają sobie pod wieloma innymi względami. Dla przykładu, swoją pomoc ogłaszają nauczyciele prowadzący teraz lekcje przez wideo-czaty czy lekarze oferujący bezpłatną konsultację medyczną przez telefon. Dodatkowe plusy grupy? Organizowane są wspólne seanse filmów! Użytkownicy znajdujący się w grupie mają możliwość oglądania seriali czy programów razem, z możliwością bieżącego komentowania akcji czy zadawania pytań reszcie uczestników.

Paulina Holtz czyta dla innych

Znana aktorka serialowa oraz teatralna postanowiła wesprzeć ludzi spędzających czas w domu w inny sposób. Podczas transmisji live na swoim Facebooku czyta książki dla dzieci oraz dorosłych. O pomyśle poinformowała także przez rosnącą w siłę grupę "Widzialna Ręka". Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem oraz poklaskiem - słuchacze w komentarzach przyznali, że transmisja pomogła im chociaż na trochę oderwać się od obecnej sytuacji. 

Bardzo. DZIĘKUJĘ jest już dużo lepiej i proszę o częściej takie czytania ??
Jesteśmy z synkiem, prosimy o jeszcze :)
Pięknie się Pani słucha.. kojący głos ..

- to tylko niektóre z komentarzy pojawiających się pod transmisją. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0