Dzień Dobry Extra

Adoptuj kocią "znajdkę"

Moringa

Moringa

Dzień Dobry Extra

Adoptuj kocią "znajdkę"

Moringa

Moringa

W poniedziałek w Dzień Dobry TVN spróbujemy znaleźć dom bezdomnym kotom. Poznajcie: Bambosza, Felicję, Hadara i resztę, może właśnie wśród nich znajdzie się Wasz oddany przyjaciel? Oglądajcie Dzień Dobry TVN w poniedziałek od 8.00!

Bambosz

Gatunek: Kot

Rasa: Egzotyk Płeć: Samiec Wiek: 4 lata Waga: 5 kg

Rudy Bambosz to kawaler w wieku ok. 4 lat. Bambosz jest miły, kontaktowy i towarzyski. Lubi bliskość człowieka i zabiega o naszą uwagę, choć jeszcze podchodzi do nas z lekką rezerwą. Kocurek jest zrównoważony i spokojny, pozwala brać się na ręce, ale nieszczególnie to lubi i stara się jak najszybciej z nich zejść. Za to bardzo lubi głaskanie.

Obecnie Bambosz walczy z infekcją. Dodatkowo jest nosicielem wirusa FIV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego). Wirus FIV jest zupełnie niegroźny dla ludzi i innych zwierząt. Jedynie koty mogą się nim zarazić, dlatego Bambosz nie może wychodzić na zewnątrz, gdzie mógłby zarazić inne koty, a w swoim domu powinien być kocim jedynakiem. Oczywiście może mieć kociego kumpla, ale tylko takiego, który tak jak on jest nosicielem wirusa nabytego niedoboru immunologicznego.

Adopcja Bambosza będzie możliwa dopiero po kastracji.

Więcej informacji, wolontariuszka Kinga, tel. 504 445 806.

Felicja

Gatunek: Kot

Rasa: Europejska Płeć: Samica Wiek: 4 lata Waga: 4 kg

Felicja jest słusznych rozmiarów dorosłą kotką (została oceniona na 4 lata) o białym futerku z kilkoma burymi łatkami. Jest bardzo wdzięcznym stworzeniem; zrównoważonym i nienachalnym, ale nawet najmniejsza porcja pieszczot i zainteresowania sprawia jej zauważalną radość i mnóstwo przyjemności. Fela pozwala brać się także na ręce- zdaje się, że żadna forma kontaktu z człowiekiem nie jest jej obca :) Jest rozgadana, bardzo kontaktowa i przewidywalna- co czyni ją idealną towarzyszką także dla dzieci i/lub zwierząt. Cechą charakterystyczną Felicji jest brak ogonka co czyni ją jeszcze bardziej uroczą. Felicja jest nosicielką wirusa felv (bez znaczenia dla ludzi i zwierząt innych gatunków) dlatego najlepiej gdyby zamieszkała z innym kotem z felv lub została rozpieszczaną jedynaczką, a takie rozwiązanie na pewno przypadłoby jej do gustu ;)

Felicja jest wysterylizowana, zachipowana i zaszczepiona.
Więcej informacji: wolontariuszka Kasia, Tel. 606 499 566.

Granola

Gatunek: Kot

Rasa: Europejska Płeć: Samica Wiek: 2 lata Waga: 4 kg

Granola ma około trzech lat – jest więc jeszcze bardzo młoda. Ma przecudne futerko pomalowane w czarno-rude wzorki, podczas gdy jej brzuszek, łapki i wibrysy są białe. Granolka straciła nieco, z właściwej dla trikolorek, pewności siebie i pobyt w schronisku nie należy dla niej do najłatwiejszych. Początkowo była bardzo spięta, usiłowała schować się w rogu klatki, ale niech nikogo nie zwiedzie jej poważny wyraz pyszczka! Granola to przemiła, łagodna kotka i prawdziwa pieszczocha :) Wtula się w ręce i z wdzięcznością przyjmuje pieszczoty – potrzebuje jedynie drobnej zachęty i odrobiny cierpliwości. Bez wątpienia będzie czyjąś wspaniałą kocią przyjaciółką.

Więcej informacji: wolontariuszka Kasia, tel. 606 499 566.

 

Hadar

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samiec Wiek: 1 rok Waga: 4 kg

Smoliście czarny Hadar to młodziutki kawaler, który trafił do schroniska po wypadku. Kocurek ma pękniętą miednicę, a jego łapka wymagała drutowania. Hadar unika kontaktu z człowiekiem. Trudno powiedzieć czy nie zna ludzi czy raczej jest obolały i dlatego wolałby nie być głaskany. Na zbliżającą się rękę reaguje syczeniem, ale mimo to pozwala się dotknąć. Z pewnością Hadar będzie potrzebował dużo spokoju, a jego Opiekun będzie musiał wykazać się cierpliwością.

Więcej informacji wolontariuszka Kinga, Tel. 504 445 806.

 

Heliotrop

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samiec Wiek: 1 rok Waga: 4 kg

Heliotrop to nieco ponad roczny kocurek o właściwej dla takiego młodziaka energii. Wszędzie go pełno do tego jest niesamowicie rozgadany i kontaktowy.  Taka kocia iskierka w czarnym puchatym futerku z białymi dodatkami. Heliotrop bardzo lubi kontakt z człowiekiem, głaski i pieszczoty, ale choć pozwala brać się na ręce, to bardzo trudno mu usiedzieć w jednym miejscu ;)  Jest także ogromnym fanem napełnionych miseczek :) Niestety pobyt w klatce nie służy takim energicznym i ciekawskim stworzeniom- kocurek podupadł na zdrowiu i jest w trakcie leczenia infekcji, a jego adopcja- na tę chwilę- możliwa jest pod warunkiem kontynuacji leczenia.  Nawet, jeśli chwilowo dopadł Heliotropa spadek formy to wraz ze zdrowiem wróci jego rozbrykana natura i byłoby wspaniale gdyby mógł mieć w nowym domu równie żywiołowego kociego towarzysza.

Heliotrop jest zachipowany i zaszczepiony.

Więcej informacji: wolontariuszka Kasia, Tel. 606 499 566.

 

Kleksik

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samiec Wiek: 4 lata Waga: 4 kg

Kleksik jest młodym, ocenionym na 4 lata, czarno-białym kotem z czarną plamką na całym nosku. Wygląda uroczo, a Jego usposobienie pasuje do urody- jest przemiły i łagodny. Kleksik trafił  do schroniska z urazem miednicy, którego doznał najprawdopodobniej w wyniku wypadku komunikacyjnego. Powolutku, ale konsekwentnie robi postępy i obecnie podejmuje coraz śmielsze próby stawania na tylnych łapkach. Jest bardzo dzielny i mimo bólu nigdy nie okazał człowiekowi zniecierpliwienia, a jedyną oznaką dyskomfortu przy przemieszczaniu, bywa powarkiwanie pod nosem. Kleksik ma apetyt i wolę walki, kiedy nabierze sił będzie z niego wspaniały pieszczoch-bardzo chętnie przyjmuje głaski- ale na powrót do pełnej sprawności potrzebny jest czas. Szukamy dla Kleksika domu niewychodzącego, takiego, w którym ten wspaniały kot już zawsze będzie bezpieczny.

Kleksik jest zachipowany i zaszczepiony.

Więcej informacji: wolontariuszka Kasia, Tel. 606 499 566.

 

Kurt

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samiec Wiek: 6 lat Waga: 4 kg

Kurt najprawdopodobniej nie miał wcześniej łatwego życia. Do schroniska przyjechał bardzo wychudzony, zaniedbany. Uszy, a raczej to, co z nich zostało, świadczą o walecznej i zapewne niełatwej przeszłości kota wychodzącego. W schronisku niestety zła passa trwa, kocurek dostał żółtaczki i rozchorował się na koci katar. Bardzo ciężko mu będzie tu stanąć na nogi :(  Tym trudniej patrzeć na cierpienie Kurta, że to przemiły i bardzo kontaktowy kot. Uwielbia wszelkiego rodzaju pieszczoty, wtula się ufnie w głaszczącą go rękę, bardzo potrzebuje obecności człowieka.

Prosimy o dom dla niego!

Kurt jest zachipowany i zaszczepiony. Więcej informacji: wolontariuszka Asia, tel. 501 301 936.

 

Malbina

Gatunek: Kot Rasa: Egzotyk Płeć: Samica Wiek: 3 lata Waga: 3 kg

3-letnia, ruda Malbina jest drobną, delikatną kotką, która bardzo kocha ludzi. Pozwala brać się na ręce, przytula się i z dużą radością przyjmuje pieszczoty. Wtula główkę w ludzką dłoń i całą sobą pokazuje jak bardzo jest szczęśliwa, gdy człowiek poświęca jej swoją uwagę. To wspaniała zrównoważona kotka. Obecnie choruje na katar. Jej adopcja będzie możliwa pod warunkiem kontynuacji leczenia.

Malbina jest wysterylizowana i zachipowana.

Więcej informacji, wolontariuszka Kinga, tel. 504 445 806.

 

Moringa

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samica Wiek: 6 lat Waga: 4 kg

Patrząc na Moringę zastanawiamy się jak dużo może znieść jeden kot? Moringa doświadczyła wiele złego i powoli przestaje wierzyć w poprawę swojego losu. Już tak długo czeka na dom!

To 6-letnia kotka z zamglonymi oczkami i w eleganckim fraczku, która początkowo wcale nie zachowywała się jak dama. Nie była zbyt miła, prychała na ludzi, ale już zrozumiała, że nic jej nie grozi i pokazuje swój prawdziwy, bardzo fajny! charakter. Okazała się bardzo kontaktową istotką, z zaciekawieniem nas obserwuje, zjada z ręki kocie przysmaczki, domaga się uwagi i zagaduje. Jest ciekawska, żywo zainteresowana wszystkim, co się wokół niej dzieje, od razu podbiega do człowieka. Zachęca do kontaktu, lubi być głaskana (choć na własnych zasadach, a podczas pieszczot zabawnie sobie gdera pod nosem), czasem wskakuje człowiekowi na plecy. Moringa to kotka z potencjałem. I prawdziwy rarytas dla koneserów złożonej kociej psychiki.

Niestety ma ogromnego pecha. Okazało się, że choruje na cukrzycę. Schronisko, mimo starań wielu osób, nie jest odpowiednim miejscem dla kota, wymagającego indywidualnej opieki!

Moringa szuka cierpliwego Opiekuna, który w pełni doceni jej skomplikowany (ale wspaniały!) charakter i zadba o jej diagnostykę i leczenie. Szuka domu, w którym będzie mogła powolutku wracać do równowagi psychicznej i w którym będzie niepodzielnie panującą królową – Moringa nie lubi innych kotów.

Czy ona w ogóle ma szansę na dom? Gorąco wierzymy, że tak.

Moringa jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

Więcej informacji: wolontariuszka Kinga, tel.: 504 445 806.

 

Pajda

Gatunek: Kot Rasa: Europejska Płeć: Samica Wiek: 1 rok Waga: 3 kg

Bura z białymi dodatkami Pajda jest przedstawicielką kociej młodzieży. Nie ma jeszcze roku i, co typowe dla takiego młodziaka, jest pełna energii i ciekawości. To rozbrykana, radosna i pogodna kotka. Chętnie się bawi, ale także ceni kontakt z człowiekiem. Pajda jest miła i czuła, uwielbia głaskanie, pozwala brać się na ręce. Jest bardzo towarzyską pieszczochą.  Swój nowy dom powinna dzielić z drugim równie młodym kotem, z których chętnie będzie się bawić.

Więcej informacji: wolontariuszka Kinga, Tel. 504 445 806.

 

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0