Gwiazdy

84-letni Jan "Ptaszyn" Wróblewski został usunięty z listy szczepień. "Kazano mi się wypchać"

Sebastian Condrea/Getty Images

Gwiazdy

84-letni Jan "Ptaszyn" Wróblewski został usunięty z listy szczepień. "Kazano mi się wypchać"

Sebastian Condrea/Getty Images

84-letni Jan "Ptaszyn" Wróblewski jest ikoną polskiego jazzu. Ostatnio przytrafiła mu się nieprzyjemna sytuacja, którą postanowił się podzielić w mediach społecznościowych. Saksofonista napisał bowiem, że został usunięty z listy szczepień. Długo nie trzeba było czekać, a po publikacji postu otrzymał wiadomość. Co się wydarzało? 

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Osoby po 80 roku życia mają możliwość wybrania konkretnego terminu i punktu pobrań. Dlatego 84-letni Jan "Ptaszyn" Wróblewski skorzystał z tego przywileju. Zarejestrował się. Pomimo że wniosek został zaakceptowany, niespodziewanie usunięto muzyka jazzowego z listy. Co się stało?

Jan "Ptaszyn" Wróblewski usunięty z listy szczepień

Saksofonista całą sytuację postanowił opisać na swoim profilu na Facebooku.

- Cóż, właśnie dowiedziałem się, że zostałem usunięty z listy szczepień. Zarejestrowano mnie i zaproszono mailem na 25 stycznia, ale zlikwidowano nagle adres punktu i powiedziano, żebym sobie poszukał nowego. Termin oczywiście gdzieś poza horyzontem. Gdybym mógł tak płacić podatki - przyjąć termin, a potem sobie go odsunąć na lepsze czasy – rozpoczął muzyk jazzowy.

- Ale rozumiem, że są młodsi, zdrowsi, poza kolejnością, w lepszym fachu, czyli bardziej potrzebujący. Może dożyję, ale zaczynam wątpić – dodał.

Cóż, właśnie dowiedziałem się, że zostałem usunięty z listy szczepień. Zarejestrowano mnie i zaproszono mailem na 25...

Opublikowany przez Ptaszyn Wtorek, 19 stycznia 2021

"Ptaszyn" o nieoczekiwanym zwrocie akcji

Co ciekawe, chwilę po publikacji postu, ikona jazzu zamieściła kolejny. Okazało się, że  zmieniono decyzję w sprawie jego szczepienia. "Ptaszyna" otrzyma preparat w uzgodnionym terminie.

- Jednak światełko w tunelu jest. Kilkanaście minut po publikacji na fb dostałem telefon, że w innym miejscu, ale w uzgodnionym terminie mnie ponoć przyjmą. Potęga fb zaczyna mnie przerażać, bo na telefon nic nie mogłem załatwić, a jedynie kazano mi się wypchać. Do poniedziałku dociągnę i zobaczę" - oświadczył Jan Wróblewski.

A jednak światełko w tunelu jest. Kilkanaście minut po publikacji na fb dostałem telefon, że w innym miejscu, ale w...

Opublikowany przez Ptaszyn Wtorek, 19 stycznia 2021

Kim jest Jan "Ptaszyn" Wróblewski?

Przypomnijmy, że Jan "Ptaszyn" Wróblewski jest popularyzatorem polskiej muzyki jazzowej. W sekstecie Komedy grał na saksofonie barytonowym. Występował na licznych festiwalach. Komponował muzykę filmową, tworzył koncerty symfoniczne. Na swoim koncie ma kilkanaście albumów. Jest założycielem wielu zespołów, a wyróżnienia, które otrzymał, nie sposób zliczyć. 

Zobacz też:

 Niezwykłe okładki włoskiego Vogue'a. "To przykład, jak modowe pisma mogą mówić o tym, co jest naprawdę ważne"

Małżeństwo śpiewająco zachęca do szczepień przeciw COVID-19. "Weź zastrzyki dwa"

26-latek nielegalnie handlował szczepionkami przeciw COVID-19. "Do wyboru ampułka lub szczepienie w przychodni"

Zobacz wideo: Niezwykła aukcja dzieł sztuki

Co sądzisz o tym artykule?
62
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0