Newsy

300 plus 2019. Jak i do kiedy można składać wnioski na wyprawkę dziecka do szkoły?

Szkoła; dzieci; uczniowie

Szkoła; dzieci; uczniowie

Newsy

300 plus 2019. Jak i do kiedy można składać wnioski na wyprawkę dziecka do szkoły?

Szkoła; dzieci; uczniowie

Szkoła; dzieci; uczniowie

Dziś, 1 lipca ruszył program "Dobry start", nazywany również jako "Wyprawka+" lub "300 plus". W praktyce oznacza to świadczenie w wysokości 300 zł netto. Sprawdź, jak i kiedy możesz składać wniosek.

Choć dopiero zaczęły się wakacje i mało który uczeń myśli o powrocie do szkoły we wrześniu, to rodziców na pewno zainteresuje informacja o świadczeniu „300 plus”. By skorzystać z programu należy odpowiednio wcześniej złożyć wniosek. Jak?

Możemy starać się o wypłatę świadczenia 300 zł na rok szkolny 2019/2020 poprzez złożeniu wniosku w wersji elektronicznej (ta opcja jest już dostępna od dziś – 1 lipca) Wniosek składamy przez bankowość internetową lub portal Empatia. W formie papierowej wniosek będzie można złożyć od 1 sierpnia.

Warto zaznaczyć, że im szybciej wnioski zostaną złożone, tym pieniądze szybciej trafią na  nasze konto. W przypadku, kiedy złożymy wniosek do końca lipca lub sierpnia, dotacja na pewno dotrze do nas nie później niż do końca września. Jeżeli złożymy wniosek nieco później, na wypłatę świadczenia poczekamy do dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Pamiętajmy, że wniosek można składać jedynie do końca listopada. Po tym terminie nie będą już wypłacane świadczenia.

Dodajmy, że program "300 plus" nie odnosi się do żadnego kryterium dochodowego. Wniosek może złożyć każdy rodzic uczącego się dziecka.


Zobacz film: 300 zł na wyprawkę szkolną. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
97
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
19.07.2019
Magda
Nie zgadzam się z tą panią dyrektor. Ja rozumiem że u niej chodzą bogaci a jak jest ktoś kto potrzebuje to wstydzi się to powiedzieć bo taka szkoła ale znam szkoły gdzie niema takich podziałów. I dawanie dzieciom te pieniądze 300+ ale zaznaczam że tylko tym którzy nie potrzebują bo mają to jest błąd. Wtedy tworzą się podziały wśród dzieci. Jest to przykre ale prawdziwe. U mnie się nie przelewa ale daje radę. Teraz córka idzie do technikum więc czeka mnie duży koszt książek i te 300 zł to kropla jaka wydam na książki.
02.07.2019
Zizi
Co z tego wielkie halo o program dobry start, i rodzina 500+jak banki nie działają i nie idzie wniosków składać w ing tyle czasu się o tym mówiło a banki są nie przygotowane i inne portale tak samo masakra