Gwiazdy

Tak gwiazdy zapamiętają Wodeckiego! Za nami "Chwytaj Dzień" i 2. Wodecki Twist Festiwal

Gwiazdy

Tak gwiazdy zapamiętają Wodeckiego! Za nami "Chwytaj Dzień" i 2. Wodecki Twist Festiwal

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji Wodecki Twist Festiwal  przyszedł czas na drugą odsłonę organizowaną przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego. W trakcie trzech festiwalowych dni w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach plenerowych wystąpiła plejada polskich i międzynarodowych gwiazd. Zobaczcie, co się działo!

2. Wodecki Twist Festiwal otworzył 7 czerwca koncert poświęcony trąbce. Trąbka to – obok skrzypiec – jeden z dwóch najważniejszych instrumentów w twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd koncertu był światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego pojawili się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszeliśmy też tematy z twórczości Tomasza Stańki.

>>> Zobacz także:

8 czerwca odbył się koncert "Chwytaj Dzień". Wystąpili m.in.: Dawid Podsiadło, Brodka, Igor Herbut, Mela Koteluk, Jnr Robinson, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Krzysztof Herdzin.


Organizatorzy imprezy zorganizowali również Wodecki Twist Festiwal: Wyspa Muzyki. W tej części zagrały wspaniałe gwiazdy młodego pokolenia, które nie tylko świetnie łączą współczesność z latami 70-tymi, ale także odkrywają muzyczną historię. Na plenerowej scenie przed Forum Przestrzenie wystąpili znakomici artyści z Polski i ze świata, m.in: Ania Rusowicz, Kuba Badach, Kasia Moś, Sławek Uniatowski i Daryl Strodes.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Wodecki Twist Festiwal jest córka artysty - Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Dyrektorem muzycznym jest Piotr Metz. Festiwal Muzyczny Wodecki Twist to efekt inspiracji twórczością i osobowością Zbigniewa Wodeckiego.

Co sądzisz o tym artykule?
95
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
5
10.06.2019
Olaf
To smutne, że zabrakło tam miejsca dla Olgi Bonczyk .
09.06.2019
PiotrX
Wspaniały koncert
09.06.2019
Ewa
Najchętniej dałabym Sławkowi Uniatowskiemu wyłączność do wykonywania piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Pięknie to robi.
08.06.2019
Luna
Kto wykonywał ostatnią piosenkę na koncercie"may way"?
08.06.2019
Aleksandra
Piękny koncert ?
Rozwiń wszystkie komentarzy