Pola Rogala ostatnio po raz 10. obroniła tytuł mistrzyni Polski. 23-letnia studentka i zawodniczka AZS AWF Warszawa wraz z trenerem Jarosławem Rogalą opowiedzieli o kickboxingu. Nie zabrakło też podstawowych ciosów i kopnięć. Jak poradził sobie nasz prowadzący Filip Chajzer?
Mistrzyni w kickboxingu
Pola Rogala od dziecka uprawiała sport. Natomiast w wieku 17 lat jako zbuntowana nastolatka rozpoczęła swoją przygodę z kickboxingiem. – Zaczęło się od złego zachowania Poli w szkole średniej. Nie mieliśmy z żoną kontroli i postanowiłem córkę zabrać na trening. Nie miała predyspozycji fizycznych i psychicznych, więc postawiłem ją w rogu sali. Przyglądała się. I tak to się zaczęło – powiedział Jarosław Rogala, tata i trener zawodniczki.
Czym jest kickboxing?
Kickboxing sprawił, że młoda zawodniczka zaczęła przełamywać własne słabości. Choć swoje pierwsze spotkanie przegrała z rywalką, to wówczas jej tato odkrył, że w córce drzemie talent. – Jak poszła w róg i zaczęła płakać, to wiedziałem, że to jest to – podkreślił Jarosław Rogala, który od 40 lat jest trenerem kickboxingu.
Od tamtego czasu zawodniczka zaczęła ciężko trenować i odnosić sukcesy. Ostatnio po raz 10. stanęła na podium na Mistrzostwach Polski, które odbywały się Mysłowicach. Co więcej, na co dzień Pola studiuje na warszawskim AWF-ie oraz pracuje w kawiarni. Jako zawodniczka AZS AWF Warszawa może liczyć na wsparcie doświadczonego taty. - Zawsze jest spokojny i opanowany, a przede wszystkim wyrozumiały dla mnie – powiedziała.
Zobacz w materiale wideo podstawowe ruchy w kickboxingu. Czy Filip Chajzer sprostał zadaniu?
Zobacz także:
Największe błędy w czasie śniadania w hotelu. Mało kto wie, jak powinno się prawidłowo jeść pieczywo
Skinpositivity - nowy trend w mediach społecznościowych. Pokazywanie trądziku to nie wstyd
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Autor: Dominika Czerniszewska