Sport i fitness

Konkurs w skokach narciarskich w Wiśle. Jak poradzą sobie nasi zawodnicy?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Dziś w Wiśle konkurs indywidualny

Już w niedzielę, 5 grudnia, odbędą się kolejne zawody w skokach narciarskich. Tym razem będzie to konkurs indywidualny. Jakie szanse mają nasi zawodnicy? Czy któryś z nich stanie na najwyższym stopniu podium?

Konkurs indywidualny w skokach narciarskich w Wiśle

W sobotę, 4 grudnia, w Wiśle odbył się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Nasi zawodnicy znaleźli się tuż za podium i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. - Czwarte miejsce - nie możemy powiedzieć, że jest dobre. Jeśli mamy w składzie Kamila, Piotrka, Dawida to na pewno nie możemy powiedzieć, że to jest sukces - mówił Jakub Kot, trener narciarstwa.

W niedziele, 5 grudnia, zawodnicy staną do  indywidualnej rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że pogoda dopisze i zawodnicy będą skakać w prawdziwie zimowych warunkach. - Po to trenujesz w lecie, żeby nareszcie założyć narty i skoczyć na śniegu. Cieszymy się, że on spadł i mamy nadzieję, że te warunki będą bardziej stabilne i że do tej aury dołączymy jeszcze lepsze skoki - mówił Jakub Kot.

Jakie szanse mają nasi zawodnicy?

W konkursie indywidualnym wystartuje aż jedenastu Polaków. Ilu z nich zobaczymy w drugiej serii? - Jak zaczęliśmy, to mieliśmy dwóch zawodnikach w TOP 30. To był bardzo słaby początek polskiej reprezentacji. Wszystko, co ponadto będzie nas cieszyć. Raczej 11 zawodników w drugiej serii nie zobaczymy. 5-6 zawodników stać na to, żeby być w drugiej serii. Biorąc pod uwagę słabszy początek, chcemy, aby nie 2-3, a 4,5,6 zawodników było w tej czołowej trzydziestce. A jak będzie? Nie ma co wyrokować - mówił Jakub Kot.

4 grudnia w konkursie w dużej mierze warunki dyktowała pogoda. Jak będzie w niedzielę, 5 grudnia? - W sobotę warunki były złe, ale dwie serie udało się rozegrać. Teraz jest lepiej. Liczymy na dobre skoki Polaków i dobrą pogodę - dodał.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości