Sport i fitness

Zalety treningu na trampolinach. "Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe". Można spalić aż ok. 800 kcal

Sport i fitness

Skoki na trampolinie to nie tylko świetna forma zabawy dla dzieci, ale również skuteczny trening fitness dla dorosłych. To idealny wysiłek dla tych, którzy chcą w szybkim tempie zrzucić kilka kilogramów i zatroszczyć się o wygląd swojej figury. O tym, jak ćwiczyć w Dzień Dobry TVN opowiedziała instruktorka tańca, a także fitnessu na trampolinach, Małgorzata Grzywińska "Grzywa".

Zalety treningu na trampolinie

Trening na trampolinie jest znacznie skuteczniejszy od biegania. Podczas godzinnych ćwiczeń wykonuje się około 6000 skoków i można spalić aż ok. 800 kcal. Dochodzi do tego, ponieważ przez nieustanną zmianę grawitacji do pracy zaangażowanych jest więcej mięśni.

- Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Bardzo przyspieszają nasze tętno, ale niestety nie są wskazane dla wszystkich - dla kobiet w ciąży, dla osób z problemami kończyn dolnych, także po porodach nie są wskazane - zaznaczyła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Grzywińska.

Takie regularne treningu mogą spowodować, że utracimy na wadze i spalimy tkankę tłuszczową, ale także się dotlenimy, wymodelujemy sylwetkę i będziemy miały lepsze samopoczucie, gdyż skoki są świetną zabawą.

Jak ćwiczyć na trampolinie?

Na trampolinie wykonuje się różnorakie ćwiczenia i można je dostosowywać do stopnia zaawansowania trenujących, ale także ich wieku. Jak jednak najprościej ćwiczyć?

- Jesteśmy na ugiętych kolanach, całe stopy na trampolinach. (...) Brzuch spięty, pupa pod siebie. łączymy nogi i rozłączamy. (...) Możemy z tego tworzyć sekwencje, możemy z tego tworzyć choreografię - powiedziała instruktorka fitnessu na trampolinach.

Przymocowana do trampoliny poręcz, może pomóc rozpocząć te ćwiczenia.

- Ona jest jakby naszą podporą, ale nie możemy wisieć na niej - dodała Małgorzata Grzywińska.

Zobaczcie w naszym wideo, jak prawidłowo wykonywać te ćwiczenia.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości