Sport i fitness

Mistrz żonglerki przebiegł 11 km, zanim dogonił go samochód. "To była fajna przygoda"

Sport i fitness

Autor:
Sabina
Zięba
Polski mistrz żonglerki piłką nożną
Polski mistrz żonglerki piłką nożnąDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Paweł Skóra to Mistrz Świata Freestyle Football z 2011 roku. Podczas niedawnego charytatywnego Wings for Life World Run w Poznaniu przebiegł 11,2 km żonglując piłką, zanim dogonił go pojazd. W Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o swojej pasji.

Kim jest Paweł Skóra?

Paweł Skóra trenuje freestyle football, czyli triki piłkarskie, od 2004 roku. Fascynował się wówczas Zinédine Zidane. W późniejszych latach zdobył wiele tytułów, m.in. Mistrza Świata, Europy oraz Polski. Jest autorem książek: "Triki piłkarskie", "Trening, technika, mistrzostwo" oraz "Triki gwiazd footballu". Od 15 lat występuje na różnego rodzaj wydarzeniach i pokazuje, co potrafi zrobić z piłką. To także wielokrotny sędzia i doświadczony performer z dorobkiem setek pokazów na całym świecie. Był również uczestnikiem programu "Mam Talent".

- Mistrzostwa Świata odbywają się obecnie w 7-8 konkurencjach, bo jest to ruchome - co jakiś czas coś dodajemy i odejmujemy. Ja wygrałem w konkurencji o nazwie: "Chora trójka". (...) W tej konkurencji chodzi o wykonanie kombinacji w pozycji stojącej. Wykonujemy je tylko nogami, a nawiązanie do "chorej trójki" jest takie, że ta kombinacja składa się z trzech elementów - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Mistrz Świata Freestyle Football 2011, Paweł Skóra.

Paweł Skóra na Wings for Life World Run

Niedawno Paweł Skóra wziął udział w Wings for Life World Run w Poznaniu. To bieg, który nie ma konkretnego dystansu, jaki należy przebyć. Zawodnicy punktualnie o godzinie 13:00 wyruszają na 34 trasy na całym świecie, a 30 minut później wyjeżdżają za nimi samochody pościgowe. Poruszają się one ze stałą, ale wzrastającą w miarę upływu czasu prędkością. Gdy takie auto wyprzedzi zawodnika, ten kończy swój bieg. Tym razem Paweł Skóra przebiegł 11,2 km żonglując piłką, zanim dogonił go pojazd prowadzony przez Adama Małysza. Tym samym pobił samego siebie sprzed roku, kiedy udało mu się przebiec 5,6 km.

- O akcji organizowanej przez Red Bulla dowiedziałem się dwa lata temu. W ubiegłym roku wystartowałem po raz pierwszy. Cel był taki, żeby po prostu pomóc ludziom potrzebującym. Ja postanowiłem połączyć swoją pasję - czyli triki piłkarskie - z bieganiem. (...) Myślę, że było to też atrakcyjne dla innych uczestników biegu, ponieważ co jakiś czas zaczepiali, bili brawa. To była fajna dla mnie przygoda - mówił Paweł Skóra w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości