Materiał promocyjny

Łukasz Fabiański wspiera młodych piłkarzy. "Myślę, że będą mieli frajdę z tego, że taki dzień się odbył"

Łukasz Fabiański wspiera młodych piłkarzy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Robert Stockinger z kamerami Dzień Dobry TVN gościł na finale turnieju Sokoliki Cup 2023. Nasz reporter przyglądał się treningowi młodych sportowców i rozmawiał z Łukaszem Fabijańskim. Jak bramkarz i ambasador turnieju ocenia biegających po boisku młodych piłkarzy?

Sokoliki Cup 2023

Czy w biegających po boisku chłopakach Łukasz Fabiański widzi siebie?- Zdecydowanie, widzę, jaką im to daje radość, jak dużo dają też z siebie, widząc, że bardzo poważnie do tego podchodzą - mówił bramkarz.

- W tak młodym wieku mieć okazję zagrać na tak wspaniałym stadionie (...) myślę, że będą mieli frajdę z tego, że taki dzień się odbył, ale też na przyszłość będzie to dla nich motywacja, żeby się rozwijać - dodał ambasador turnieju Sokoliki Cup 2023.

Trening i dieta młodych piłkarzy

Łukasz Fabijański młodym sportowcom stara się przekazywać nie tylko wiedzę związaną z techniką gry, ale i żywieniem.

- Odpowiedni, prawidłowy trening jest podstawowy do tego, żeby móc się rozwijać pod względem fizycznym. Odżywianie też teraz wiemy, jak bardzo jest istotne, jak wiele się to się zmieniło w tym względzie nie tylko dla osób dorosłych, ale i w młodym wieku trzeba rozmawiać. Trzeba motywować najmłodszych do tego, żeby zwracali uwagę na to, co się je, bo to też naprawdę może później zrobić ogromną różnicę - podkreślił piłkarz.

Czy jego zdaniem wydarzenia takie jak Sokolik Cup są drogą do wielkiej kariery? - Uważam, że tak. Ja sam brałem udział, jak byłem dzieckiem, w jednym z większych turniejów w historii. Myślę, że Sokoliki Cup jest jednym z turniejów, które dzieci będą w przyszłości wspominać i mam nadzieję, że dzięki temu też będziemy słyszeć o tym, że Sokoliki Cup przyniosły nam kilku reprezentantów kraju - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości