Materiał promocyjny

"Integracja poprzez sport i przyjaźń" to wyjątkowy turniej. "Publiczność może przyjść i odbyć pierwszy krok szermierczy"

"Integracja poprzez sport i przyjaźń". Co to za wydarzenie?
Sportowa integracja
Źródło: Dzień Dobry TVN
Druga edycja turnieju "Integracja poprzez sport i przyjaźń" odbędzie się 29 czerwca. Co to za wydarzenie? Co będzie motywem przewodnim tegorocznej imprezy? O tym w rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiadał Stefan Makowski, mistrz Europy w szermierce na wózkach, trener.

"Integracja poprzez sport i przyjaźń"

"Integracja poprzez sport i przyjaźń" to wyjątkowy turniej.

W zeszłym roku motywem przewodnim była pomoc dla uchodźców z Ukrainy i pokazanie właśnie, że poprzez sport możemy integrować różne środowiska - powiedział w Dzień Dobry TVN Stefan Makowski, mistrz Europy w szermierce na wózkach, trener.

Podczas zawodów każdy będzie mógł spróbować swoich sił w szermierce.

- Oprócz tego, że będziemy rywalizowali, bo przyjeżdżają zawodnicy z całego świata, mamy specjalne stoisko, w którym publiczność może przyjść i odbyć tzw. pierwszy krok szermierczy. W trakcie tej zabawy pozna, czym jest szermierka zarówno na nogach, jak i na wózkach - tłumaczył nasz rozmówca. Jak dodał, organizacja turnieju jest możliwa dzięki wsparciu m.in. firmy Emitel czy życzliwości Fundacji Legii.

- Możemy dzięki pomocy realizować takie projekty - podkreślił.

Kto może przyjść na turniej "Integracja poprzez sport i przyjaźń"?

Warto dodać, że na turniej, który odbędzie się już 29 czerwca, może przyjść każdy.

- Nie ma żadnych opłat, wstęp jest wolny. Mogą walczyć oczywiście zawodnicy, którzy się na tym znają, którzy mają własny sprzęt, ale przyjść, pobawić się, zobaczyć, oklaskiwać zawodników może każdy - zachęcał Stefan Makowski. Jego zdaniem bardzo ważna jest nie tylko promocja sportu, ale także integracja.

- Na tych zawodach będą walczyli zarówno zawodnicy pełnosprawni i niepełnosprawni. Wszyscy usiądą na wózek, dlatego, żeby pokazać, że wózek to nie jest wyrok, że osoba, która jest na wózku [...] nie musi być wykluczona społecznie. Wręcz odwrotnie, poprzez wspólną pracę, wspólną zabawę, wspólne zawody aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym - podsumował mistrz Europy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz