Iga Świątek o skokach narciarskich: "Nie ogarniam". Dawid Kubacki i Kamil Stoch "wytłumaczyli" jej zasady

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
eurosport.tvn24.pl

Iga Świątek w czwartej rundzie Australian Open pokonała swoją rywalkę w imponującym tempie. Internauci wysnuli teorię, że pospieszyła się po to, by zaraz po meczu obejrzeć skoki narciarskie. Tenisistka przyznała, że nie do końca rozumie zasady tego sportu. Te postanowili jej więc przybliżyć Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Iga Świątek o skokach narciarskich

W czwartej rundzie Australian Open rywalką Igi Świątek była Hiszpanka Cristina Bucșa. Polka nie dała jej szans kończąc mecz w niecałą godzinę z wynikiem 6:0, 6:1. Internauci żartowali, że Iga pospieszyła się, by obejrzeć konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Spekulowali też, że może chciała obejrzeć grę Huberta Hurkacza z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

- Szczerze mówiąc, po wielkoszlemowych meczach zazwyczaj wybieram odcięcie się od sportu, więc przykro mi. Generalnie my wszyscy "siedzimy" w sporcie, dlatego gdy dzieje się coś ważnego i Polacy osiągają sukcesy, to zawsze dowiem się o tym - przyznała Świątek na antenie Eurosportu.

- Myślę, że raczej obejrzę Huberta, bo skoków narciarskich za bardzo nie ogarniam. Po prostu oglądam je, nie bardzo wiedząc na co patrzę - powiedziała ze śmiechem.

Skoczkowie odpowiadają Idze Świątek

Polscy skoczkowie postanowili odpowiedzieć tenisistce. Głos zabrali Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

- O co chodzi w skokach narciarskich? W sumie to sam nie ogarniam. Mam tylko zapiąć narty i jechać. Później mi pokazują, który jestem. Także spoko, Iga, wszyscy to mamy - powiedział Stoch przed kamerą Eurosportu.

- Mówiąc najprościej jak się da: nieważne jak, ważne byle na sam dół. Tak dwa razy i wtedy, przynajmniej w teorii, powinno się wygrać, choć odkąd mamy przeliczniki za wiatr trochę inaczej to wygląda - stwierdził Kubacki, po czym dodał: - Na początku, żeby zapoznać się ze skokami, proponuję obejrzeć kilka konkursów z dawnych lat. To taka kwintesencja, bo z tymi przelicznikami trochę trudniej to zrozumieć.

Skoki narciarskie w Sapporo w dniach 20-22 stycznia będzie można oglądać na kanałach Eurosport 2 i TVN oraz na platformie Player.pl. Więcej na stronie eurosport.tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange/Getty

Pozostałe wiadomości