Dawid Kubacki wyrównał rekord. Jak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki wyrównał rekord
Źródło: NurPhoto/Getty Images
Trwa zacięta rywalizacja o Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/2023 prowadzi Dawid Kubacki. Na jakich pozycjach plasują się pozostali reprezentanci Polski? Czy Piotr Żyła ma szansę wskoczyć na podium?

Dawid Kubacki walczy o Kryształową Kulę

Dawid Kubacki od samego początku Pucharu Świata 2022/23 jest na podium w klasyfikacji generalnej. Jak przypomina eurosport.tvn24.pl, w pierwszych zawodach, które odbyły się na obiekcie imienia Adama Małysza zajął pierwsze miejsce - zarówno w sobotę, jak i niedzielę. W Titisee-Neustadt w piątkowym konkursie był drugi, a w niedzielę - liderem. W Engelberg było podobnie. Z kolei w Oberstdorfie - podczas Turnieju Czterech Skoczni - polski skoczek zajął trzecie miejsce. W Garmisch-Partenkirchen tak samo.

Skoki narciarskie na antenie TVN

4 stycznia br. nastąpił przełom. Dawid Kubacki wygrał bowiem zawody Turnieju Czterech Skoczni na obiekcie Bergisel w austriackim Innsbrucku. Drugiego dnia był jednak trzeci, a w klasyfikacji generalnej wyprzedził go Graneruda. W Zakopanem polski skoczek ponownie uległ Norwegowi.

Puchar Świata w Sapporo: 20-22 stycznia

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo i tym samym wyrównał swój rekord. Przed skoczkami kolejne starcia. Jak na tę chwilę prezentuje się klasyfikacja generalna?

Puchar Świata w skokach narciarskich 2022/2023. Klasyfikacja generalna

1. Dawid Kubacki (Polska) - 1090 p.
    1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 956 p.