Iga Świątek triumfuje. Tenisistka pokonała rywalkę w 55 minut. "Nieprzyzwoita różnica jakości"

Iga Świątek
Australian Open 2023. Iga Świątek pokonała Cristinę Bucsę
Źródło: Robert Prange/Getty Images
Iga Świątek po raz kolejny pokazała, że na korcie wszystko jest możliwe. Polska tenisistka w trzeciej rundzie Australian Open 2023 zmierzyła się z Cristiną Bucsą, nad którą od samego początku starcia miała ogromną przewagę. Raszynianka wygrała 6:0, 6:1 w niecałą godzinę, co sprawiło, że był to dla niej najprawdopodobniej najłatwiejszy w karierze mecz na turnieju wielkoszlemowym.

Iga Świątek wkroczyła w 2023 rok z dobrą passą. Polska tenisistka ma już za sobą trzy wygrane rundy pierwszego w sezonie turnieju wielkoszlemowego. 20 stycznia w Melbourne zmierzyła się z figurującą na 100. miejscu zestawienia WTA hiszpańską zawodniczką mołdawskiego pochodzenia Cristiną Bucsą. "Pierwsza rakieta świata" nie mogła więc nie pokazać swojej przewagi nad rywalką, jednak nikt nie spodziewał się, że przepaść między sportowymi umiejętnościami przeciwniczek będzie aż tak duża.

Iga Świątek

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pierwsza rakieta świata
Iga Świątek wygrała 33. mecz z rzędu
Iga Świątek wygrała 33. mecz z rzędu
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Gratulacje dla Igi Świątek!
Iga Świątek prywatnie

Iga Świątek od samego początku meczu brylowała na korcie. Jak podaje eurosport.tvn24.pl, "pierwsze cztery gemy wygrała w 14 minut, a całego seta 6:0 w zaledwie 23 minuty". Cristina Bucsa w drugim secie wywalczyła tylko jednego gema i zdobyła honorowy punkt. Spotkanie zakończyło się po 55 minutach z wynikiem 6:0, 6:1.

- Na tym etapie turnieju przeważnie wyzwania są większe, a tymczasem tutaj jest inaczej - stwierdził na antenie Eurosportu tenisista i dziennikarz sportowy Lech Sidor.

- Żadnego oporu Bucsa nie postawiła - przyznał komentator Marek Furjan. - Wiadomo, jak mocna była pozycja Igi Świątek przed tym meczem, ale tak słabego występu Bucșy się nie spodziewałem. Nieprzyzwoita różnica jakości jak na ten etap turnieju wielkoszlemowego - dodał we wpisie na Twitterze.

Iga Świątek mknie jak burza na Australian Open 2023. Z kim rozegra kolejny mecz?

Polska tenisistka rozpoczęła Australian Open 2023 od meczu, który był dla niej dużym wyzwaniem i jednocześnie solidną rozgrzewką przed kolejnymi starciami. Iga Świątek rywalizowała z Niemką Jule Niemeier. Ostatecznie zakończyła spotkanie z wynikiem 6:4, 7:5, jednak ponad dwugodzinna droga do wygranej nie była usłana różami.

Raszynianka większą przewagę nad przeciwniczką zyskała w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju. Wynik meczu z Camilą Osorią z Kolumbii (6:2, 6:3) okazał się dla niej znacznie korzystniejszy. Jak podaje eurosport.tvn24.pl, kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Kazaszka Jelena Rybakina.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.