Sport i fitness

Trener polskich skoczków: "Chcemy walczyć, chcemy się liczyć i chcemy być na najwyższych miejscach"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Damian Michałowski/Izolda Sanetra
Thomas Thurnbichler – nowy trener polskich skoczków
Thomas Thurnbichler – nowy trener polskich skoczków Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Thomas Thurnbichler to były austriacki skoczek narciarski, który największe sukcesy odnosił w kategorii juniorów. Od kwietnia trenuje reprezentację Polski w skokach narciarskich. Na czym mu zależy w tym sezonie? Gdzie poznał swoją partnerkę? Opowiedział o tym w rozmowie z Damianem Michałowskim, prowadzącym Dzień Dobry TVN.

Thomas Thurnbichler - prywatnie

Thomas Thurnbichler od 6. roku życia jeździ na deskorolce. Jako nastolatek porzucił ją na rzecz skoków narciarskich.

- Miałem większy talent do skoków narciarskich. To jest rodzinna tradycja. Mój dziadek budował skocznie w rodzinnym mieście i był trenerem. Tata skakał i był trenerem. Gdy zaczynałem, byłem w tym dobry - wspominał w rozmowie z Damianem Michałowskim.

Co ciekawe, na jego instagramowym profilu odnajdziemy fotografię, która dokumentuje jak "gra" na akordeonie. - To była zabawna historia. Tworzyliśmy oryginalną grupę skoczków w Innsbrucku. Chcieliśmy mieć fajne zdjęcie drużyny i udawaliśmy rockmanów - tłumaczył Thomas Thurnbichler w Dzień Dobry TVN.

Kiedy Thomas Thurnbichler zakończył karierę zawodniczą, zaczął spełniać się jako trener. Prywatnie wciąż jeździ na deskorolce i jest wielkim fanem tatuaży.

Thomas Thurnbichler poznał swoją partnerkę w Polsce

Thomas Thurnbichler w Polsce odnalazł nie tylko pracę, lecz i miłość.

- Spotkaliśmy się w mieście. Byłem na Kazimierzu [część Krakowa - red.]. Ona tam mieszka. Była ze swoimi przyjaciółmi w kawiarni. Mija już rok, od kiedy się poznaliśmy. Od razu między nami zaiskrzyło. Jestem z nią bardzo szczęśliwy - zadeklarował rozmówca Dzień Dobry TVN.

Thomas Thurnbichler o planach na najbliższy sezon

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich szybko zaskarbił sobie sympatię zawodników.

- Chcę utrzymać dobrego ducha w zespole i stworzyć bardzo zwartą drużynę. Chcemy walczyć, chcemy się liczyć i chcemy być na najwyższych miejscach - przyznał.

Jakie zadania daje trener naszym zawodnikom w trakcie skoku? Jakie jest jego ulubione polskie słowo? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Damian Michałowski/Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości