Sport i fitness

Chciał zrzucić nadprogramowe kilogramy, trafił na mistrzostwa świata. Jak się pływa w lodowatej wodzie?

Sport i fitness

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Paweł Kiliański
Pływanie w lodowatej wodzie

Piotr Biankowski jest mistrzem lodowego pływania, które polega na pokonaniu dystansu w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni. Jako jeden  nielicznych Polaków przepłynął kanał La Manche, spędzając w jego zimnych falach ponad 16 godzin. Jak narodził się pomysł na tak ekstremalne hobby?

Piotr Biankowski – ekstremalne hobby

Przygoda z pływaniem zaczęła się w Gdyni.

- W młodości wyczynowo trenowałem w szkole sportowej. Potem była długa przerwa, lekka nadwaga, praca, stres. Waga sięgała już blisko 130 kg. Postanowiłem zbić trochę kilogramów i zacząłem szukać w Internecie, czytać o zimowym pływaniu. Kolega namówił mnie na zawody – wspominał Piotr Biankowski.

I tak niepozorna chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów zamieniła się w nową zajawkę. Mężczyzna schudł blisko 30 kg, a jego upór i determinacja zaowocowała licznymi sukcesami.

Mistrz lodowego pływania

Wkrótce Piotr zaczął jeździć na zawody. Wziął udział w swoich pierwszych mistrzostwach świata, które odbyły się na Syberii. – Otarłem się o podium, 5 miejsce - opowiadał.

Jakie ma plany? - Na razie koncentruję się na pływaniu, ale myślę jeszcze o ekstremalnej mili, czyli 1609 metrów poniżej jednego stopnia - zapowiedział pływak.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Paweł Kiliański

Pozostałe wiadomości