sport ekstremalny

  sport ekstremalny

  W razie wypadku osoby uprawiające ekstremalne sporty lub wykonujące niebezpieczny zawód liczą na pomoc swoich ubezpieczycieli. Niestety nie zawsze ją dostają. Jak ubezpieczyciele podchodzą do klientów podwyższonego ryzyka? O tym w Dzień Dobry TVN mówili dziennikarka Bianka Zalewska i dziennikarz TVN24 BIS Mateusz Walczak.

  Woda, ogień, ciepło, zimno, wspinaczki, Indiana Jones, a może nawet Batman! I oczywiście błotny kamuflaż. O co chodzi? Sprawdził to na własnej skórze dziennikarz Filip Chajzer, który wziął udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami. Tego typu rozrywka, choć płatna, cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Zobaczcie, co zrobić, by poczuć się jak Arnold Schwarzenegger w Predatorze i dostać - jak mówi Filip Chajzer - to, czego nie da Ci twoja księgowa! :-)

  "Nie chciałbym, żeby mnie naśladowali ludzie. To mnie przeraża bardziej niż wejście w jakieś miejsce" - powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu Marcin Banot, który lubi ryzyko. Uprawia ekstremalną wspinaczkę, jednak jego celem nie są góry. Woli kominy fabryk i szczyty dźwigów. Jego ekstremalna pasja zaczęła się od parkouru. Czym jest dla niego ryzyko i czy odczuwa jeszcze strach?

  Stunt Riding to ekstremalna jazda na sportowych motocyklach. Sport ten określany jest często jako jazda figurowa na motocyklu. Mistrzem świata w tej dyscyplinie jest Polak - Rafał Pasierbek. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej pasji. Kto zaraził go miłością do motocykli? Gdzie trenuje? Jak przygotowuje się maszynę do akrobacji? Który z trików jest najłatwiejszy? Czy to prawda, że jeden z fanów Rafała wytatuował sobie jego podobiznę?

  Bruno Gryc pasję do samochodów rajdowych przejął po swoim ojcu. Tata skonstruował chłopcu rajdowego malucha, którym Bruno jeździ po torze rajdowym. Czy organizm dziecka jest przystosowany do tak dużego wysiłku? Jak przygotować malucha do wyczerpujących treningów? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim i mamą 7-letniego skoczka narciarskiego Tymka – Anitą Cienciałą.

  W niedzielę wieczorem groźnemu wypadkowi uległo dwóch żużlowców. 18-letni Krystian Rempała walczy o życie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Sylwię Nowiczewską, mamę rajdowca w kategorii mini, Annę Kluskę, babcię 15-letniej Julii, która była najmłodszym nurkiem na świecie oraz psychologa sportowego Katarzynę Selwant. Co czują rodzice dzieci, które uprawiają sporty ekstremalne? Czy da się oswoić lek przed wypadkiem? Czy rodzice małych sportowców również potrzebują opieki psychologa sportowego?

  Jeszcze kilka lat temu nikt by nie powiedział, że jazda na hulajnodze będzie zaliczana do jednych z najprężniej rozwijających się sportów ekstremalnych na świecie. Zajawka na skutering dotarła także do Polski. Z mistrzem Polski w tej dyscyplinie sportu Karolem Flisem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik. Zobaczcie, jak sobie radziła na hulajnodze. Było "grubo" ;)

  Strome zbocze góry w Arizonie, wysoko i niebezpiecznie. To był zjazd na krawędzi bezpieczeństwa. Dokonał tego Polak Michał Kolbek i... został gwiazdą internetu. Zainteresowały się nim media z całego świata. Jak Michał Kollbek ocenia to, co zrobił? Jak przygotowywał się do ekstremalnego zjazdu, co mu to dało i czy podjąłby się tego po raz drugi? Czy do tego typu wyczynu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i, ile to wszystko kosztuje? Z Michałem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Syn Papci Chmiela, czyli autora kultowego komiksu Tytus, Romek i A’Tomek konstytuuje statki kosmiczne w NASA. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był: Artur B. Chmielewski menadżer projektu Rosetta i pracownik NASA. Jak to się stało, że nie został jak jego tata artystą?

  Slackline to sport ekstremalny, który polega na chodzeniu i wykonywaniu ewolucji na taśmie. Jedną z osób zajmujących się tą dyscypliną sportu jest Basia Sobańska. Co czuje podczas chodzenia po linie, która jest zawieszona nad przepaścią? Od czego zacząć treningi? O to zapytał ją prezenter pogody w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Sam również spróbował zrobić klika kroków na linie. Czy mu się udało?