W Warszawie rusza pierwszy telefon zaufania dla mężczyzn. "Chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach"

Smutny mężczyzna
Proszenie o pomoc jest męskie
Źródło: AntonioGuillem/Getty Images
W środę Warszawa uruchomiła pierwszy telefon zaufania dla mężczyzn. Ma on na celu odczarowanie mitu, że "chłopaki nie płaczą". Potrzebujący rozmowy będą mogli opowiedzieć o swoim życiu i troskach, a także skorzystać z pomocy psychologa.

Proszenie o pomoc jest męskie

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom i władze dzielnicy Śródmieście założyły pierwszy w mieście telefon zaufania przeznaczony specjalnie dla panów.

Zobacz wideo: Kiedy warto skorzystać z pomocy terapeuty?

Kiedy warto skorzystać z pomocy terapeuty?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Firewalking dodaje odwagi
Firewalking dodaje odwagi
Mężczyzna na kozetce
Mężczyzna na kozetce
Ogrodnicza terapia
Ogrodnicza terapia
Zawód: przyjaciółka na telefon
Zawód: przyjaciółka na telefon
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?

- Czy to prawda, że "chłopaki nie płaczą"? Jasne, że nie! Niestety nadal funkcjonuje taki mit. W naszej dzielnicy jesteśmy jednak zdania, że #ProszenieOpomocJestMęskie. Dlatego uruchamiamy pierwszy w Warszawie Telefon Zaufania dla Mężczyzn - czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Warszawa: Telefon zaufania dla mężczyzn

Jak podkreśla TVN Warszawa, telefon zaufania powstał po to, by mężczyźni mogli swobodnie porozmawiać o swoim życiu, psychice i "męskich sprawach".

- Młodych chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach oraz wyrażania emocji, bo od dawna zwykło się uważać, że jest to "niemęskie". Nawet w dzisiejszych czasach nierzadko można usłyszeć powiedzenie "chłopaki nie płaczą". Mam ogromną nadzieję, że działania fundacji, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz pomoc telefoniczna, która została uruchomiona w jej ramach odczarują ten mit - wyjaśniła zastępczyni burmistrza Śródmieścia Magdalena Wojciechowska.

- Jestem przekonana, że nasze wspólne działania z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom stworzą przyjazną przestrzeń na męskie rozmowy a hasło #ProszenieoPomocJestMęskie będzie rosnąć w siłę - dodała.

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom poinformował, że środowe dyżury z psychologiem będą odbywać się w godzinach 17-19. Telefon zaufania dla mężczyzn działa pod numerem 608 271 402

Więcej informacji o telefonie uzyskasz na stronie TVN Warszawa.

Przypominamy, że Śródmieście od ponad roku wspiera projekt Różowa skrzyneczka, którego celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym.

Zobacz wideo: "Różowe skrzyneczki" pojawiły się w polskich szkołach

"Różowe skrzyneczki" pojawiły się w polskich szkołach
Badania pokazują, że ponad ⅕ dziewczynek ze względu na brak dostępu do środków higieny osobistej opuszcza zajęcia w szkole, a 10% nie wychodzi z domu.
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: AntonioGuillem/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana