Ten napój działa cuda. "Eliksir nieśmiertelności" chroni przed wieloma chorobami i zapobiega starzeniu

Kombucha podana w szklankach
Milly777/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Chcesz być piękny i gładki? Pij herbatki. A właściwe te jedną, konkretną. Kombucha to naturalne lekarstwo dla jelit, antidotum na zmęczenie i bóle głowy oraz świetny sposób na problemy skórne i alergie. Jak i kiedy pić napój nieśmiertelność?

Napój nieśmiertelności – właściwości kombuchy

W Polsce napój ten wciąż nie jest jeszcze znany. Z to w Chinach i Japonii z jego cennych właściwości mieszkańcy czerpią już od starożytności. Czym jest kombuch i dlaczego nazwano go "eliksirem wiecznego życia"’? To nic innego jak grzyb herbaciany, który regularnie spożywany, działa prozdrowotnie na nasz organizm. Chroni jelita przed rozwojem wielu poważnych chorób i odbudowuje ich florę bakteryjną. Co więcej, przyspiesza metabolizm, wspomaga pracę jelit oraz pomaga rozbić kamienie i złogi zalegające w naszym ciele, a także skutecznie działa na niestrawność, gazy, zmęczenie, wzdęcia, zaparcia, problemy skórne, alergie oraz kłopoty z pamięcią i koncentracją. Kombucha pomaga regulować ciśnienie krwi, łagodzi bóle głowy i migreny oraz wspomaga pracę wątroby, oraz trzustki.

Eliksir wpływa także na urodę, dzięki dużej zawartości antyoksydantów chroni nas przed szybszym starzeniem organizmu. Kombucha oczyszcza nie tylko nasze jelita, ale także naczynia krwionośne. W ten sposób pozwala nam pozbyć się złogów cholesterolu, który przyczyniają się do rozwoju miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu.

Kombucha – kiedy i w jakich ilościach pić?

Kombucha to cenny napój, którego picie poprawi funkcjonowanie organizmu. Jeśli jednak dopiero zaczynasz testować eliksir nieśmiertelności, zacznij od małych porcji - dwie łyżki stołowe napoju po śniadaniu, obiedzie i kolacji w zupełności wystarczą. Po tygodniu warto zwiększyć dawkę do 150 ml trzy razy dziennie.

To teraz kwestia kluczowa – gdzie kombuche znaleźć? W tym momencie napój dostępny jest w wielu supermarketach. Warto jednak zwracać uwagę na skład. Tradycyjnie sfermentowana herbata, która zawiera naturalne probiotyki, enzymy, antyoksydanty, witaminy i zdrowe kwasy organiczne powinna mieć nie więcej niż cztery składniki. Najlepiej jednak wykonać ją samodzielnie w domu.

Przepis na kombuchę

Składniki:

  • 1 torebka czarnej lub zielonej herbaty
    • 100 g białego cukru
      • 250 ml wywaru z poprzedniej fermentacji (zaczyn)
        • 1 kombucha (grzyb)
          • 1 l wody

            Przygotowanie:

            Zaparz herbatę, posłodź i ostudzić. Przelej do dużego naczynia (najlepiej słoik). Gdy napój osiągnie temperaturę pokojową, dodaj zaczyn i kombuchę. Nakryj naczynie gazą i odstaw w suche, zacienione i ciepłe miejsce na około 6-8 dni. Po tym czasie napój przelewamy przez sitko do butelek.

            Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

            Zobacz także:

            Autor: Nastazja Bloch

            Źródło zdjęcia głównego: Milly777/Getty Images

            podziel się:

            Pozostałe wiadomości